Toshkent avtobusida erkak ayol ko‘zi o‘ngida uyatsiz harakat qildi
Toshkent shahridagi 169-yo‘nalishli avtobusda ayol yo‘lovchiga nisbatan uyatsiz xatti-harakat sodir etilgani haqida xabar tarqaldi.
'Toshkent avtobusida erkak ayol ko‘zi o‘ngida uyatsiz harakat qildi'ning rasmi
Ma’lum qilinishicha, voqea 6 iyul kuni ertalab soat 08:30–08:50 oralig‘ida sodir bo‘lgan. Jabrlanuvchining aytishicha, avtobus deyarli bo‘sh bo‘lgan. Dastlab erkak uning yoniga o‘tirgan, biroq undan kelayotgan noxush hid sababli ayol boshqa o‘rindiqqa o‘tgan.
Shundan so‘ng erkak oyoqlarini keng ochib, jamoat joyida axloq qoidalariga zid harakatlarni sodir eta boshlagan. Vaziyatdan shubhalangan ayol mobil telefoni orqali uni tasvirga olishni boshlagan. Uning so‘zlariga ko‘ra, erkak bir necha bor harakatini to‘xtatgan bo‘lsa-da, yana davom ettirgan.
Shundan keyin ayol unga e’tiroz bildirib, bu harakatlarini internetda e’lon qilishini aytgan. Erkak esa gap unga qaratilgan-qaratilmaganini so‘ragan. Ayol bu harakatlar aynan unga tegishli ekanini bildirganidan so‘ng, avtobus bekatga yaqinlashganda erkak yo‘l haqini to‘lamasdan tushib ketgan.
Jabrlanuvchi bu kabi holatlar ayniqsa voyaga etmagan qizlar uchun jiddiy ruhiy oqibatlarga olib kelishi mumkinligini ta’kidlab, aybdor shaxs javobgarlikka tortilishi lozimligini qayd etgan.

A man on a Tashkent bus acted indecently in front of a woman
A report has spread about an indecent act committed against a female passenger on bus route 169 in Tashkent city.
Image of 'A man on a Tashkent bus acted indecently in front of a woman'
According to reports, the incident occurred in the morning of July 6 between 08:30 and 08:50. The victim said that the bus was almost empty. Initially, a man sat next to her, but due to an unpleasant odor coming from him, the woman moved to another seat.
After that, the man spread his legs wide and began to commit acts contrary to public decency. Suspicious of the situation, the woman started recording him with her mobile phone. According to her, the man stopped his actions several times but then resumed.
Then the woman objected to him, saying that she would post his actions online. The man asked if the statement was directed at him. After the woman indicated that the actions specifically pertained to him, as the bus approached a stop, the man got off without paying the fare.
The victim emphasized that such situations can lead to serious psychological consequences, especially for underage girls, and noted that the culprit should be held accountable.
So far, law enforcement agencies have not given any official information regarding this incident. The event is being widely discussed on social media.