O'zbekiston milliy terma jamoasi a'zosi Jasurbek Jaloliddinov faoliyatini Namanganning "Navbahor" klubida davom ettiradi. Bu haqda klub matbuot xizmati xabar berdi.
Ma'lum qilinishicha, 24 yoshli hujumkor yarim himoyachi bilan shartnoma imzolangan. Biroq kelishuvning moliyaviy shartlari va muddati ochiqlanmagan.
Jasurbek Jaloliddinov faoliyati davomida "Bunyodkor", Moskvaning "Lokomotiv", "Tambov", Toshkentning "Lokomotiv", Qozog'istonning "Qayrat", "Olimpik", "Neftchi", Ozarbayjonning "Sumg'ayit" hamda "So'g'diyona" klublari sharafini himoya qilgan.
Shuningdek, u O'zbekistonning U-17, U-20 va U-23 terma jamoalarida to'p surgan. Ayni paytda esa mamlakat milliy terma jamoasi a'zosi hisoblanadi.
Klub matbuot xizmatiga bergan ilk intervyusida Jaloliddinov "Navbahor" taklifini ikkilanmasdan qabul qilganini aytdi.
"Navbahor"dan taklif bo'lganida, buni ikkilanmasdan qabul qildim. Jamoa har doim eng yuqori maqsadlarni ko'zlaydi. Bu yerda ko'plab do'stlarim to'p tepadi, menga yaxshi tanish bo'lgan murabbiy bilan ishlash imkoniyati ham bor. Eng muhimi, "Navbahor" muxlislari yurtimizdagi eng faol va sadoqatli muxlislardan. Ishqibozlar to'la stadionda o'ynash har bir futbolchiga alohida ruh bag'ishlaydi. Namanganga shunchaki futbol o'ynash uchun kelmadim. "Navbahor" bilan ko'plab sovrinlarni qo'lga kiritib, muxlislar qalbidan joy olishni istayman", dedi futbolchi.
Eslatib o'tamiz, bundan avval O'zbekiston milliy terma jamoasi himoyachisi Abdulla Abdullayev ham "Navbahor" safiga qo'shilgan edi.

Member of the Uzbekistan national team Jasurbek Jaloliddinov will continue his career at the "Navbahor" club of Namangan. The club's press service reported this.
According to the information, a contract has been signed with the 24-year-old attacking midfielder. However, the financial terms and duration of the agreement have not been disclosed.
Throughout his career, Jasurbek Jaloliddinov has defended the colors of "Bunyodkor", Moscow's "Lokomotiv", "Tambov", Tashkent's "Lokomotiv", Kazakhstan's "Kairat", "Olympic", "Neftchi", Azerbaijan's "Sumgayit", and "Sogdiana" clubs.
He has also played for Uzbekistan's U-17, U-20, and U-23 national teams. Currently, he is a member of the country's senior national team.
In his first interview with the club's press service, Jaloliddinov said he accepted "Navbahor"'s offer without hesitation.
"When the offer came from 'Navbahor', I accepted it without hesitation. The team always aims for the highest goals. Many of my friends play here, and there is also the opportunity to work with a coach I know well. Most importantly, 'Navbahor' fans are among the most active and loyal in our country. Playing in a stadium full of supporters gives every player a special spirit. I did not come to Namangan just to play football. I want to win many trophies with 'Navbahor' and earn a place in the hearts of the fans," the footballer said.
It is worth recalling that earlier, Uzbekistan national team defender Abdulla Abdullaev also joined the ranks of "Navbahor".