Turkiyada uchinchi qavatdan yiqilgan o‘zbekistonlik ayol vatanga olib kelindi
Turkiyaning Bursa shahrida baxtsiz hodisa oqibatida og‘ir jarohat olgan O‘zbekiston fuqarosi vatanga qaytarildi. Bu haqda O‘zbekistonning Istanbul shahridagi Bosh konsulxonasi ma’lum qildi.
Ma’lum bo‘lishicha, Z.N. ishlash maqsadida Turkiyaning Bursa shahriga borgan vaqtda uchinchi qavatdan yiqilib tushgan. U hodisadan so‘ng zudlik bilan tez tibbiy yordam orqali shifoxonaga olib borilgan va davolanish jarayoni boshlangan.
Hodisa haqida xabar topgan Bursa shahridagi o‘zbekistonliklar fuqaroga yordam ko‘rsatish maqsadida ko‘ngilli ravishda navbatchilik tashkil qilgan. Ular ayolning davolanishi va sog‘ayish jarayonida yaqindan ko‘maklashgan.
O‘zbekistonning Bosh konsulxonasi hamda Migratsiya agentligi tomonidan zarur tashkiliy ishlar amalga oshirilib, fuqaroning yurtiga qaytishi ta’minlangan.

An Uzbek citizen who sustained severe injuries as a result of an unfortunate incident in the Turkish city of Bursa has been returned to her homeland. This was reported by the Consulate General of Uzbekistan in Istanbul.
According to available information, Z.N. fell from the third floor while in Bursa, Turkey, for work purposes. Following the incident, she was immediately taken to a hospital by emergency medical services, and her treatment process began.
Upon learning of the incident, Uzbeks in Bursa voluntarily organized a duty roster to provide assistance to the citizen. They closely supported the woman during her treatment and recovery process.
The Consulate General of Uzbekistan and the Migration Agency carried out the necessary organizational work to ensure the citizen's return to her homeland.