Shavkat Mirziyoyev banklarning mahallalardagi faoliyatidan norozi bo‘ldi
Shu munosabat bilan Markaziy bankning viloyatlardagi rahbarlari hamda davlat banklari filiallari boshliqlari faoliyatiga qat’iy e’tiroz bildirildi.
Viloyat va tuman banklari hamda mahalla uyushmalari uchun joriy yil sinov va amaliy attestatsiya yili bo‘ladi. Keyingi uch oyda natija ko‘rsatgan rahbar o‘z lavozimida qoladi, o‘zgarish qila olmaganlar esa lavozimidan ozod etiladi.
Bosh prokuratura va Hisob palatasiga har bir mahallada qanday ishlar amalga oshirilayotgani va qanday o‘zgarishlar bo‘layotganini nazorat qilish vazifasi yuklatildi.
Shuningdek, mahallalardagi obodlik, yashash madaniyati va hovlilar bilan ishlash masalalari ham tanqidiy ko‘rib chiqildi.

In this regard, strong objection was expressed to the activities of the Central Bank's regional leaders and heads of state bank branches.
For regional and district banks and neighborhood associations, this year will be a year of testing and practical attestation. In the next three months, leaders who show results will remain in their positions, while those who cannot bring about change will be dismissed from their posts.
The General Prosecutor's Office and the Accounts Chamber have been tasked with monitoring what work is being carried out in each neighborhood and what changes are taking place.
Also, issues of improvement, living culture, and working with courtyards in neighborhoods were critically reviewed.
It was noted that it is important to also cover courtyard houses under the activities of management companies.