Yangi so‘rovnoma: Trampning "MAGA" tarafdorlari orasida Eron urushiga qo‘llab-quvvatlash pasaymoqda
'Yangi so‘rovnoma: Trampning "MAGA" tarafdorlari orasida Eron urushiga qo‘llab-quvvatlash pasaymoqda'ning rasmi
Yangi so‘rovnoma natijalariga ko‘ra, AQShda Eron urushiga qo‘llab-quvvatlash hatto Donald Trampning "MAGA" harakati tarafdorlari orasida ham pasaymoqda.
Urush iqtisodiy xarajatlarga arziydi, deb hisoblaydigan "MAGA" saylovchilari ulushi may oyidagi 50 foizdan iyul oyida 37 foizga tushgan.
Ayni paytda ko‘proq saylovchilar AQSh urushda faqat xarajatlar yana oshmasa, ishtirokini davom ettirishi yoki mojaroni umuman tugatishi kerak, deb hisoblamoqda.
Qayd etilishicha, qo‘llab-quvvatlashning pasayishiga yonilg‘i narxlarining oshishi, AQSh harbiy xizmatchilari orasidagi qurbonlar hamda iqtisodiyot bilan bog‘liq xavotirlar sabab bo‘layotgan bo‘lishi mumkin.

According to new poll results, support for a war with Iran in the US is declining even among supporters of Donald Trump's "MAGA" movement.
The share of "MAGA" voters who believe the war is worth the economic cost dropped from 50 percent in May to 37 percent in July.
At the same time, more voters now believe that the US should either continue its involvement in the war only if costs do not rise further, or end the conflict altogether.
It is noted that the decline in support may be driven by rising fuel prices, casualties among US military personnel, and concerns related to the economy.