Farg‘ona shahrida fuqaroning shaxsiy ma’lumotlarini oshkor qilish bilan tahdid qilib, undan pul talab qilgan ayol qo‘lga olindi. Bu haqda Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, 1988 yilda tug‘ilgan, Farg‘ona shahrida yashovchi ayol tanishining oshkor etilishi mumkin bo‘lmagan shaxsiy ma’lumotlarini tarqatish bilan qo‘rqitgan. Evaziga ushbu ma’lumotlarni oshkor qilmaslik uchun undan 3 million so‘m talab qilgan.
Tezkor tadbir davomida ayol kelishilgan pulni olayotgan vaqtda ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Ayni paytda holat yuzasidan tergovga qadar tekshiruv harakatlari olib borilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq Farg‘ona viloyatida fuqaroni kaltaqlab, uning shaxsiy hayotiga oid tasvirlarni tarqatish bilan qo‘rqitib, 8 million so‘m talab qilgan besh nafar yigit qo‘lga olingan edi.

A woman who threatened to disclose a citizen's personal information and demanded money from them has been arrested in the city of Fergana. This was reported by the Internal Affairs Department of the Fergana region.
According to the information, a woman born in 1988, a resident of the city of Fergana, threatened to disseminate the non-disclosable personal information of an acquaintance. In exchange for not disclosing this information, she demanded 3 million soums from him.
During an operational measure, the woman was caught red-handed while receiving the agreed-upon money.
Currently, pre-investigation checks are being carried out regarding the incident.
Let us recall that earlier in the Fergana region, five young men who beat a citizen, threatened to disseminate images related to his personal life, and demanded 8 million soums were arrested.