Chirchiqda Lacetti daraxtga urilib, haydovchi halok bo‘ldi
Toshkent viloyatining Chirchiq shahrida Lacetti avtomobili ishtirokida sodir bo'lgan yo'l transport hodisasi oqibatida bir kishi halok bo'ldi.
Toshkent viloyati IIBB YHXB ma'lum qilishicha, voqea 24 iyul kuni soat 06:30 atrofida D006 Toshkent Chirchiq Chimyon avtomobil yo'lining 27 kilometrida sodir bo'lgan.
Ma'lum bo'lishicha, 1995 yilda tug'ilgan A.D. Lacetti avtomobilida harakatlanib ketayotgan vaqtda rul boshqaruvini yo'qotib, yo'l chetidagi daraxtga borib urilgan.
Oqibatda 31 yoshli haydovchi og'ir tan jarohatlari sabab voqea joyida vafot etgan. Avtomobilda bo'lgan yo'lovchilar esa turli darajadagi jarohatlar bilan shifoxonaga yetkazilgan.

In the city of Chirchiq, Tashkent region, one person died as a result of a traffic accident involving a Lacetti car.
According to the Tashkent region traffic police department, the incident occurred on July 24 at around 06:30 on the 27th kilometer of the D006 Tashkent-Chirchiq-Chimyon highway.
It was reported that A.D., born in 1995, while driving a Lacetti car, lost control of the steering wheel and crashed into a tree on the side of the road.
As a result, the 31-year-old driver died at the scene due to severe bodily injuries. The passengers who were in the car were taken to the hospital with injuries of varying severity.
Currently, investigative actions are being carried out by the Chirchiq city police department regarding this incident.