Sirdaryoda yong‘in uchta do‘konni qamrab oldi
Dastlabki ma'lumotlarga ko'ra, yong'in oqibatida uchta do'konning taxminan 80 kvadrat metr maydoni zararlangan.
'Sirdaryoda yong‘in uchta do‘konni qamrab oldi'ning rasmi
Bugun, 29 iyul kuni Sirdaryo viloyatida joylashgan do‘konlarda yong‘in sodir bo‘ldi. Bu haqda viloyat Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, soat 12:22 da 112 tizimi orqali Sirdaryo viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasiga Sirdaryo tumani, Yoshlik mahallasi, O‘zbekiston shoh ko‘chasida joylashgan do‘konda yong‘in chiqqanligi haqida xabar kelib tushgan.
Shundan so‘ng hodisa joyiga uchta yong‘in-qutqaruv ekipaji jalb qilingan. Yong‘in soat 13:00 da to‘liq bartaraf etilgan.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, yong‘in oqibatida uchta do‘konning taxminan 80 kvadrat metr maydoni zararlangan. Hodisa natijasida jabrlanganlar yo‘q.
Hozirda yong‘inning kelib chiqish sababi va yetkazilgan moddiy zarar miqdori aniqlanmoqda. Voqea joyida viloyat Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi rahbariyati, mas’ul xodimlar hamda tegishli xizmatlar tomonidan o‘rganish ishlari olib borilmoqda.

Today, July 29, a fire occurred in shops located in the Syrdarya region. This was reported by the regional Emergency Situations Department.
According to the report, at 12:22 PM, a message was received via the 112 system by the Syrdarya Regional Emergency Situations Department about a fire breaking out in a shop located on Uzbekistan Highway, Yoshliq neighborhood, Syrdarya district.
Subsequently, three fire and rescue crews were dispatched to the scene. The fire was fully extinguished by 1:00 PM.
According to preliminary data, the fire damaged an area of approximately 80 square meters across three shops. There were no casualties as a result of the incident.
Currently, the cause of the fire and the amount of material damage caused are being determined. Investigative work is being carried out at the scene by the leadership of the regional Emergency Situations Department, responsible personnel, and relevant services.