Toshkentda ikki ko‘cha uch kunga yopildi
Toshkent shahridagi Mustaqillik shoh ko‘chasida asfalt yotqizish ishlarining ikkinchi bosqichi yakunlanishi munosabati bilan ayrim ko‘chalarda transport harakati vaqtincha cheklanadi.
Toshkent shahar Yo‘l harakatini tashkil etish markazi ma’lum qilishicha, cheklovlar 2026-yil 31-iyul soat 23:00 dan 3-avgust soat 22:00 gacha amal qiladi.
Ushbu vaqt oralig‘ida quyidagi yo‘l uchastkalari barcha turdagi transport vositalari uchun yopiladi:
Oqqo‘rg‘on ko‘chasining Mustaqillik shoh ko‘chasi bilan kesishmasidan Osiyo ko‘chasi kesishmasigacha bo‘lgan qismi;
Parkent ko‘chasining Mustaqillik shoh ko‘chasi bilan kesishmasidan Parkent-2 ko‘chasi kesishmasigacha bo‘lgan qismi.
Ma’lum qilinishicha, harakat cheklovlari asfalt yotqizish ishlarini sifatli va xavfsiz yakunlash, yo‘l infratuzilmasini bosqichma-bosqich yaxshilash hamda transport harakati xavfsizligini ta’minlash maqsadida joriy etilmoqda.
Mas’ullar haydovchilardan yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan noqulayliklar uchun uzr so‘rab, yo‘nalishlarni oldindan rejalashtirishni tavsiya qildi.

In Tashkent, two streets were closed for three days.
According to the Tashkent city Road Traffic Management Center, the restrictions will be in effect from 23:00 on July 31, 2026 until 22:00 on August 3.
Image of 'In Tashkent, two streets were closed for three days.'
In connection with the completion of the second stage of asphalt laying works on Mustaqillik Avenue in Tashkent, traffic will be temporarily restricted on some streets.
According to the Tashkent City Traffic Management Center, the restrictions from 23:00 on July 31, 2026, until 22:00 on August 3 will be in effect.
During this period, the following road sections will be closed to all types of vehicles:
The section of Oqqurgon Street from its intersection with Mustaqillik Avenue to the intersection with Osiyo Street;
The section of Parkent Street from its intersection with Mustaqillik Avenue to the intersection with Parkent-2 Street.
It was reported that traffic restrictions are being introduced to complete the asphalt laying works in a quality and safe manner, gradually improve road infrastructure, and ensure traffic safety.
The responsible officials apologized to drivers for possible inconveniences and recommended planning routes in advance.