Turkiyada o‘zbekistonlik tibbiyot xodimi to‘satdan vafot etdi
Turkiyaning Bursa viloyatida mehnat qilib kelgan O‘zbekiston fuqarosi, 36 yoshli Oybek Niyozov to‘satdan vafot etdi. Bu haqda mahalliy ommaviy axborot vositalari xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, Oybek Niyozov Bursa viloyatining Inego‘l tumani davlat shifoxonasining palliativ yordam bo‘limida bemorlarni parvarish qilish bo‘yicha tibbiyot xodimi sifatida faoliyat yuritgan.
Xabarlarga ko‘ra, 3 avgustdan 4 avgustga o‘tar kechasi, taxminan soat 03:00 larda uning ahvoli keskin yomonlashib, yiqilib tushgan.
Hamkasblari — hamshiralar va shifokorlar tomonidan zudlik bilan tibbiy yordam ko‘rsatilganiga qaramay, uning hayotini saqlab qolishning imkoni bo‘lmagan.
Marhumning jasadi o‘lim sababini aniqlash maqsadida Bursa Sud-tibbiyot institutiga sud-tibbiy ekspertiza uchun yuborilgan.

According to reports, Oybek Niyozov worked as a medical worker caring for patients in the palliative care unit of the state hospital in the İnegöl district of Bursa province.
According to reports, between the night of August 3 and August 4, at around 03:00, his condition sharply deteriorated and he collapsed.
Despite immediate medical assistance provided by his colleagues — nurses and doctors — it was impossible to save his life.
The deceased's body was sent to the Bursa Institute of Forensic Medicine for a forensic examination to determine the cause of death.