Jizzaxlik blogger Orzigul O‘razmatova avtohalokatda vafot etdi
Ma’lum bo‘lishicha, Sharof Rashidov tumanida istiqomat qilgan Orzigul O‘razmatova 21 yoshda bo‘lgan.
'Jizzaxlik blogger Orzigul O‘razmatova avtohalokatda vafot etdi'ning rasmi
Jizzax viloyatida tanilgan bloger Orzigul O‘razmatova yo‘l-transport hodisasi oqibatida hayotdan ko‘z yumdi. Bu haqda Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, fojia 5 avgust kuni soat taxminan 03:00 larda Jizzax shahridagi O‘ratepalik mahalla fuqarolar yig‘ini hududidan o‘tuvchi Islom Karimov ko‘chasida sodir bo‘lgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Orzigul O‘razmatova boshqaruvidagi "Gentra" rusumli avtomobil "Qaliya MFY – Orom bozor" yo‘nalishida harakatlanayotgan vaqtida haydovchi boshqaruvni yo‘qotib, yo‘l chetidagi daraxtga borib urilgan.
Oqibatda haydovchi og‘ir tan jarohatlari bilan shifoxonaga olib borilgan. Biroq shifokorlar tomonidan ko‘rsatilgan tibbiy yordamlarga qaramay, uning hayotini saqlab qolish imkoni bo‘lmagan.
Avtomobilda yo‘lovchi sifatida bo‘lgan 2008 yilda tug‘ilgan I.M. ham jarohatlar bilan shifoxonaga yetkazilgan. Hozirda unga tibbiy yordam ko‘rsatilmoqda.
Mazkur holat yuzasidan Jizzax shahar Ichki ishlar boshqarmasi Tergov bo‘limi tomonidan tergovga qadar tekshiruv ishlari olib borilmoqda.

It turned out that Orzigul Orazmatova, who lived in Sharof Rashidov district, was 21 years old.
In Jizzakh region, well-known blogger Orzigul Orazmatova died as a result of a road accident. The regional Department of Internal Affairs of Jizzakh reported this.
According to the report, the tragedy occurred on August 5 at approximately 03:00 on Islam Karimov Street, which passes through the territory of the Uratepalik Mahalla Citizens' Assembly in the city of Jizzakh.
According to the information, while the Gentra car driven by Orzigul Orazmatova was moving along the route "Qaliya MFY – Orom Bozor", the driver lost control and crashed into a tree on the side of the road.
As a result, the driver was taken to the hospital with severe bodily injuries. However, despite the medical assistance provided by doctors, it was not possible to save her life.
The passenger in the car, I.M., born in 2008, was also taken to the hospital with injuries. Medical assistance is currently being provided.
It became known that Orzigul Orazmatova, who lived in Sharof Rashidov district, was 21 years old.
In connection with this incident, pre-investigation checks are being conducted by the Investigation Department of the Jizzakh city Department of Internal Affairs.
The editorial board of Darakchi.uz expresses its deep condolences to the family members and close relatives of the deceased.