Toshkent shahrining ikki tumanida qariyb 4 kun davomida gaz ta’minoti vaqtincha to‘xtatiladi. Bu haqda “Hududgazta’minot” xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, Yangihayot tumanidagi “Tashabbus” MFY va Sergeli 5A mavzesida joylashgan eski gaz taqsimlash punkti hamda hududdagi yer osti gaz quvurini almashtirish ishlari amalga oshiriladi.
Shu munosabat bilan 12 avgust soat 08:00 dan 15 avgust soat 17:00 ga qadar Yangihayot va Sergeli tumanlaridagi qator iste’molchilarda gaz ta’minoti vaqtincha to‘xtatiladi.
Yangihayot tumanidagi “Yo‘ldosh”, “Mash’al”, “Olchazor”, “Xushnud”, “Navqiron”, “Yorqin hayot”, “Charog‘on”, “Chorbog‘”, “Viqor”, “Al-Farg‘oniy”, “Do‘stlik”, “Iqbol”, “Toshkent”, “Fayzli” va “Chortoq” MFYlaridagi yerli xonadonlar, ko‘p qavatli uylar hamda ulgurji iste’molchilarda gaz bo‘lmaydi.
Sergeli tumanida esa “Mehrigiyo”, “O‘zgarish”, “Habibiy”, “Madadkor”, “Ziynat”, “Ezgulik”, “Yangi Sergeli”, “Sohibqiron”, “Sofdil”, “So‘g‘diyona”, “Ittifoq”, “Nilufar”, “Saxovat”, “Qipchoq”, “Qut-baraka” va “Daryo bo‘yi” MFYlaridagi yerli xonadonlar, ko‘p qavatli uylar hamda ulgurji iste’molchilar gaz ta’minotidan vaqtincha uziladi.

In two districts of the capital, there will be no gas for almost 4 days
According to "Hududgazta'minot", after the repair works are completed, the gas supply will be restored in stages.
Image of 'In two districts of the capital, there will be no gas for almost 4 days'
In two districts of Tashkent city, gas supply will be temporarily suspended for approximately 4 days. This was reported by "Hududgazta'minot".
According to the report, replacement works will be carried out on the old gas distribution point located in the "Tashabbus" MFY in Yangihayot district and the Sergeii 5A area, as well as the underground gas pipeline in the area.
In this regard, gas supply will be temporarily suspended for a number of consumers in Yangihayot and Sergeli districts from 08:00 on August 12 to 17:00 on August 15.
In the Yangihayot district, local households, apartment buildings, and wholesale consumers in the MFYs "Yuldosh", "Mash'al", "Olchazor", "Hushnud", "Navqiron", "Yorqin hayot", "Charog'on", "Chorbog'", "Viqor", "Al-Farg'oniy", "Do'stlik", "Iqbol", "Toshkent", "Fayzli", and "Chortoq" will have no gas.
In Sergeli district, local households, apartment buildings, and wholesale consumers in the MFYs "Mehrigiyo", "O'zgarish", "Habibiy", "Madadkor", "Ziyanat", "Ezgulik", "Yangi Sergeli", "Sohibqiron", "Sofdil", "So'g'diyona", "Ittifoq", "Nilufar", "Saxovat", "Qipchoq", "Qut-baraka", and "Daryo bo'yi" will be temporarily disconnected from gas supply.