Toshkentdagi yong‘inda odamlarni qutqargan FVV xodimi halok bo‘ldi
Toshkent shahrining Uchtepa tumanidagi xonadonda sodir bo‘lgan yong‘inni bartaraf etish vaqtida Favqulodda vaziyatlar vazirligi maxsus qutqaruv bataloni guruh komandiri, kapitan Boburmirzo Pardayev halok bo‘ldi. Bu haqda FVV xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, 15 avgustga o‘tar kechasi soat 03:41 da “112” tizimi orqali “Quyi Darxon” mahallasidagi xonadonlardan birida yong‘in chiqqanligi haqida xabar kelib tushgan. Shundan so‘ng qutqaruvchilar zudlik bilan voqea joyiga yetib borib, yong‘inni o‘chirishga kirishgan.
Qutqaruvchilar yong‘inni bartaraf etish bilan birga, xonadonda bo‘lgan aholini xavfsiz hududga evakuatsiya qilgan. Kapitan Boburmirzo Pardayev ham odamlarni qutqarish ishlarida faol ishtirok etgan.
Biroq yong‘inni o‘chirish jarayonida qutqaruvchi kapitan Boburmirzo Pardayev halok bo‘lgan.
FVV marhum qutqaruvchining oila a’zolari va yaqinlariga hamdardlik bildirib, uning inson hayotini o‘z xavfsizligidan ustun qo‘ygan holda xizmat burchini bajarganini ta’kidladi.

An Emergency Situations Ministry employee who rescued people in a fire in Tashkent has died.
Image of 'An Emergency Situations Ministry employee who rescued people in a fire in Tashkent has died.'
A group commander of the special rescue battalion of the Ministry of Emergency Situations, Captain Boburmirzo Pardaev, died while extinguishing a fire that broke out in a home in the Uchtepa district of Tashkent city. The MES reported this.
According to reports, on the night of August 15, at 3:41 AM, a report was received through the "112" system that a fire had broken out in one of the homes in the "Quyi Darbon" neighborhood. Rescuers then quickly arrived at the scene and began extinguishing the fire.
Along with extinguishing the fire, the rescuers evacuated the residents who were in the home to a safe area. Captain Boburmirzo Pardaev also actively participated in the rescue operations.
However, during the fire extinguishing process, rescue captain Boburmirzo Pardaev died.
The MES expressed condolences to the family members and relatives of the deceased rescuer, emphasizing that he fulfilled his service duty by prioritizing human life over his own safety.