Президент қарори билан Камбағалликни қисқартириш ва бандлик вазирлиги ҳузурида юқори натижага эришиб келаётган, ижобий тажрибага эга 50 нафар ҳоким ёрдамчисидан иборат “Лойиҳа менежерлари” гуруҳи ташкил этилади.
“Лойиҳа менежерлари” гуруҳи таркибидаги ҳар бир ҳоким ёрдамчиси самарадорлик кўрсаткичлари паст бўлган туман (шаҳар)ларга бириктирилади ва улар олти ойгача мазкур туман (шаҳар)лардаги маҳаллаларга хизмат сафарига юборилади;
хизмат сафари давомида “Лойиҳа менежерлари” гуруҳидаги ҳоким ёрдамчилари, иш ҳақи ва бошқа ижтимоий тўловлар сақлаб қолинган ҳолда, лавозим маошининг 50 фоизи миқдорида қўшимча моддий рағбатлантирилади;
“Лойиҳа менежерлари” гуруҳи таркибидаги ҳоким ёрдамчиларининг хизмат сафари ва уларни моддий рағбатлантириш билан боғлиқ харажатлар Ҳоким ёрдамчилари фаолиятини қўллаб-қувватлаш жамғармаси маблағлари ҳисобидан қопланади.
Ҳоким ёрдамчиларини қонунчиликда уларга юклатилган вазифалардан ташқари бошқа ишларни бажаришга жалб этиш тақиқланади.

A group of "Project Managers" consisting of active assistants to the governor will be formed.
By the decision of the President, a group of “Project Managers” consisting of 50 deputy governors who have achieved high results and possess positive experience in the field of poverty reduction and employment ministry will be established.
Each member of the “Project Managers” group will be assigned to districts (cities) with low efficiency indicators and will be sent on a business trip to the neighborhoods of these districts (cities) for up to six months;
during the business trip, members of the “Project Managers” group will be additionally incentivized with 50 percent of their salary while retaining their salary and other social payments;
Expenses related to the business trip and financial incentives for members of the “Project Managers” group will be covered by the funds of the Support Fund for Deputy Governors’ Activities.