Бугун қайси ҳудудларда ёмғир ёғиши эълон қилинди
Унга кўра, республиканинг тоғ олди ва тоғли ҳудудларда сел-сув тошқин ҳодисалари юзага келиши мумкин.
Тошкент шаҳри. Ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди, фақат кечга томон қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади, 12-14 м/с гача кучайиши, баъзи жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 16-18 даража, кундузи 23-25 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилояти. Ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучаяди, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилади. Ҳарорат кечаси 13-18 даража, кундузи 25-30 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятлари.Ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучаяди, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилади. Ҳарорат кечаси 15-20 даража, кундузи 26-31 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятлари. Ҳаво бироз булутли бўлади, айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғади, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 14-19 даража, кундузи 22-27 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятлари. Ҳаво бироз булутли бўлади, айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 18-23 даража, кундузи 27-32 даража бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятлари. Ҳаво бироз булутли бўлади, куннинг иккинчи ярмида баъзи жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғади, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 15-20 даража, кундузи 23-28 даража бўлади.
Республиканинг тоғ олди ва тоғли ҳудудларида. Ҳаво бироз булутли бўлади бўлади, баъзи жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғади, айрим жойларда кучли бўлиши мумкин. Момақалдироқ кузатилиши мумкин. Сел-сув тошқин ҳодисалари юзага келиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучаяди. Ҳарорат кечаси 8-13 даража, кундузи 13-18 даража бўлади.

Uzhydromet has announced the weather forecast for May 27.
According to him, mudslides and floods are possible in the foothill and mountainous regions of the republic.
Tashkent city. Partly cloudy, no precipitation is expected, only short-term rain and thunderstorms are possible towards evening. East wind 5-10 m/s, possibly strengthening to 12-14 m/s, in some places with dusty blowing snow. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 16-18°, in the daytime 23-25°.
Republic of Karakalpakstan, Khorezm region. The weather will be partly cloudy with no precipitation. East wind 7-12 m/s, locally possible strengthening to 13-18 m/s, in some areas with dusty blowing snow. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 13-18°, in the daytime 25-30°.
Bukhara and Navoi regions: Partly cloudy, no precipitation expected. East wind 7-12 m/s, locally possible strengthening to 13-18 m/s, in some areas with dusty blowing snow. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 15-20°, in the daytime 26-31°.
Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, Samarkand regions. The weather will be partly cloudy, with short-term rain in some areas and possible thunderstorms. East wind 7-12 m/s, locally possible strengthening to 13-18 m/s, in some areas with dusty blowing snow. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 14-19°, in the daytime 22-27°.
Kashkadarya and Surkhandarya regions. The weather will be partly cloudy, with possible short-term rain and thunderstorms in some areas. East wind 7-12 m/s, locally possible strengthening to 13-18 m/s, in some areas with dusty blowing snow. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 18-23°, in the daytime 27-32°.
Andijan, Namangan, Fergana regions. The weather will be partly cloudy, with short-term rain in some areas in the afternoon and possible thunderstorms. East wind 5-10 m/s, locally possible strengthening to 13-18 m/s. Temperature at night 0-5°C, in the daytime 5-10°C. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 15-20°, in the daytime 23-28°.
In the foothill and mountainous regions of the republic. The weather will be partly cloudy with short-term rain in some areas, which may be heavy in some areas. Thunderstorms are possible. Mudflow phenomena can occur. East wind 7-12 m/s, locally possible strengthening to 13-18 m/s. Temperature at night 0-5°C, in the daytime 5-10°C. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 8-13°, in the daytime 13-18°.