Uzbekistan Airways авиакомпаниясининг Asialuxe Travel туроператори билан ҳамкорлиги натижасида йўловчилар учун Тошкент – Аланя – Тошкент йўналиши бўйича тўғридан-тўғри авиақатновлар йўлга қўйилди. Бу ҳақда авиакомпания Матбуот хизмати хабар бермоқда.
Қайд этилишича, Тошкент-Аланя-Тошкент йўналиши бўйича рейслар илгари ҳеч қачон амалга оширилмаган. Парвозларни таъминлаш учун Uzbekistan Airways авиакомпанияси барча зарур рухсатномаларни олди, парвоз экипажи эса ушбу ҳудудда ва белгиланган аэропортда парвозларни амалга ошириш учун тўлиқ малакавий тайёргарликдан ўтказилди.
"Uzbekistan Airways биринчи бўлиб Аланияга рейс очганидан фахрланамиз. Бу жуда кўп машаққатли меҳнат натижаси: рухсатнома олишдан тортиб, экипажларни ўқитишгача. Ишончимиз комилки, парвоз машҳур бўлиб, мамлакатларимиз ўртасидаги туризмни янада ривожлантиришга ҳисса қўшади", - дея изоҳ берди Uzbekistan Airways АЖ матбуот хизмати.

As a result of the cooperation between Uzbekistan Airways and the Asialuxe Travel tour operator, direct flights for the Tashkent – Alanya – Tashkent route have been launched for passengers. This information was reported by the Press Service of the airline.
It is noted that flights on the Tashkent-Alanya-Tashkent route have never been conducted before. Uzbekistan Airways obtained all necessary permits to provide the flights, and the flight crew has been fully trained to operate flights in this region and at the designated airport.
"We are proud to be the first to open flights to Alanya with Uzbekistan Airways. This is the result of a lot of hard work: from obtaining the necessary permits to training the crews. We are confident that the flight will become popular and contribute to further developing tourism between our countries," - the Press Service of Uzbekistan Airways JSC commented.