Навоийда "Олимпиада чемпиони" фуқарони калтакладими?
Ижтимоий тармоқларда тарқалган видеода бир фуқаронинг тан жароҳати олгани айтилган воқеа Навоий шаҳридаги ресторанда юз берган.
'Навоийда "Олимпиада чемпиони" фуқарони калтакладими?'ning rasmi
Навоий вилояти ИИБнинг маълум қилишича, воқеа 2024 йил 22 август куни тунги соат 2:00 атрофида “Зиёкор” маҳалласида содир бўлган. Кармана туманида яшовчи, 1994 йилда туғилган С.А. танишлари билан ресторанга бориб, овқатлангач, тўлов қилиш учун автомобилга чиққан. Шу вақтда ресторан ходими — 2004 йилда туғилган М.У. ундан қолган пулни тўлашни сўраган.
Спиртли ичимлик таъсирида бўлган С.А. оғзаки жанжал асносида М.У.нинг юзига уриб, тан жароҳати етказган. Ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар гумонланувчининг Олимпиада чемпиони эмаслигини, бироқ у билан ресторанга келган шахс — 1995 йилда туғилган икки карра паралимпиада чемпиони Э.С. бўлганини аниқлади.
Маълум қилинишича, Э.С. ҳодиса пайтида автомобиль салонида бўлган, кейинчалик можаро юзасига аралашиб, вазиятни бартараф этишга ҳаракат қилган ва жабрланувчига тез ёрдам чақиртирган.
Ҳодиса юзасидан Жиноят кодексининг 277-моддаси 1-қисми (безорилик) билан жиноят иши қўзғатилган, С.А. процессуал тартибда ушланган. Ҳозирда тергов ишлари давом этмоқда.
'Мирзиёев Синдоровни тарихий ғалаба билан табриклади'ning rasmi
Жамият Бугун 11:40
Мирзиёев Синдоровни тарихий ғалаба билан табриклади
Президент Шавкат Мирзиёев Халқаро шахмат федерацияси Номзодлар турнири ғолиби Жавоҳир Синдоров билан телефон орқали мулоқот қилди.
'Ўзбекистон ва Исроил ўртасида авиақатнов тикланди'ning rasmi
Ўзбекистон ва Исроил ўртасида авиақатнов тикланди
14 апрелдан Uzbekistan Airways Тошкент — Тель-Авив йўналиши бўйича мунтазам рейсларни қайта тиклади.
'Доно Бобохонова 80 ёшда вафот этди'ning rasmi
Доно Бобохонова 80 ёшда вафот этди
'Очиқлик индексида энг паст натижани айрим ҳокимликлар қайд этди'ning rasmi
Жамият Бугун 09:18
Очиқлик индексида энг паст натижани айрим ҳокимликлар қайд этди
2025 йил якунларига кўра, бир қатор давлат органлари ва ташкилотлари “қизил” тоифага киритилди.
'Тошкент метросида поезд эшиги очиқ ҳолда ҳаракатлангани аниқланди'ning rasmi
Жамият Бугун 07:48
Тошкент метросида поезд эшиги очиқ ҳолда ҳаракатлангани аниқланди
Ҳодиса юзасидан “Тошкент метрополитени” расмий изоҳ бериб, машинистга нисбатан интизомий чора кўрилишини маълум қилди.

According to the DIA of Navoi region, the incident occurred around 2:00 AM on August 22, 2024, in the "Ziyokor" neighborhood. S.A., a resident of Karmana district born in 1994, who had gone to a restaurant with acquaintances to eat, went out to his car to make a payment. At that moment, a restaurant employee—M.U., born in 2004—asked him to pay the remaining amount.
Under the influence of alcohol, S.A. struck M.U. in the face during a verbal altercation, causing a bodily injury. Law enforcement agencies established that the suspect is not an Olympic champion; however, the person who came to the restaurant with him was E.S., born in 1995, a two-time Paralympic champion.
It is reported that E.S. was in the car salon at the time of the incident and later intervened in the dispute, attempting to defuse the situation and calling for emergency medical assistance for the victim.
A criminal case has been initiated under Part 1 of Article 277 (Battery) of the Criminal Code in relation to the incident; S.A. has been detained in accordance with procedural rules. The investigation is currently ongoing.