Филиппинда 50 мингга яқин одам коррупцияга қарши намойишга чиқди
Филиппинанинг пойтахти Манила шаҳрида ўтказилган йирик намойишда 50 мингга яқин фуқаро коррупцияга қарши чиқди. Акцияда қатнашганлар ҳукуматдаги шаффофлик ва адолат талабларини илгари сурди. Полиция 72 кишини, жумладан, 20 нафар вояга етмаган шахсни ҳибсга олди.
Президент Кичик Фердинанд Маркос намойишларга муносабат билдириб, халқ норозилигини тушунишини айтиб ўтди: “Одамларнинг кўчадаги норозиликларини танқид қила олмаймиз. Агар президент бўлмаганимда, мен ҳам улар билан намойишга чиққан бўлардим”, — деди у.

Nearly 50,000 citizens protested against corruption in a major demonstration held in Manila, the capital of the Philippines. Participants in the action put forward demands for transparency and justice in the government. Police detained 72 people, including 20 minors.
President Ferdinand Marcos Jr. commented on the demonstrations, stating that he understands the people's discontent: "We cannot criticize the discontent of the people on the streets. If I were not the president, I would have joined them in the protest," he said.