“Ўзгидромет” эртага, 1 октябрь куни кузатиладиган об-ҳаво маълумотларини эълон қилди.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли бўлади, вақти-вақти билан ёмғир ёғади. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 3-8 м/с тезликда эсади, 10-12 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 13-15 даража, кундузи 18-20 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикасида ҳаво бироз булутли бўлади, кечаси ва эрталаб баъзи жойларда бироз ёмғир ёғади. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 6-11 даража, кундузи 13-18 даража бўлади.
Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 8-13 даража, кундузи 17-22 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди, фақат Навоий вилоятининг шимолида кечаси ва эрталаб баъзи жойларда бироз ёмғир ёғади. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 10-15 даража, кундузи 20-25 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди, фақат Тошкент вилоятида баъзи жойларда ёмғир ёғади. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 10-15 даража, кундузи 18-23 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 12-17 даража, кундузи 28-33 даража бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 10-15 даража, кундузи 22-27 даража бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли бўлади, вақти-вақти билан ёмғир ёғади. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси ва кундузи 10-15 даража бўлади.

"Uzhydromet" announced the weather forecast for tomorrow, October 1.
According to it, the weather in Tashkent city will be slightly cloudy with occasional rain. The wind direction will change to a westerly wind blowing at 3-8 m/s, potentially increasing to 10-12 m/s, with possible dust and sand observed in some areas. The temperature at night will be 13-15 degrees, during the day 18-20 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan, the weather will be slightly cloudy, with some rain in some places at night and in the morning. The wind direction will change to a westerly wind blowing at 7-12 m/s, potentially increasing to 13-18 m/s in some areas, with possible dust and sand observed in some places. The temperature at night will be 6-11 degrees, during the day 13-18 degrees.
In Khorezm region, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind direction will change to a westerly wind blowing at 7-12 m/s, potentially increasing to 13-18 m/s in some areas, with possible dust and sand observed in some places. The temperature at night will be 8-13 degrees, during the day 17-22 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected, except in the north of Navoi region where there will be some rain in some places at night and in the morning. The wind direction will change to a westerly wind blowing at 7-12 m/s, potentially increasing to 13-18 m/s in some areas, with possible dust and sand observed in some places. The temperature at night will be 10-15 degrees, during the day 20-25 degrees.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh and Samarkand regions, the weather will be slightly cloudy, no precipitation is expected, except in Tashkent region where it will rain in some places. The wind direction will change to a westerly wind blowing at 7-12 m/s, potentially increasing to 13-18 m/s in some areas, with possible dust and sand observed in some places. The temperature at night will be 10-15 degrees, during the day 18-23 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly blowing at 7-12 m/s. The temperature at night will be 12-17 degrees, during the day 28-33 degrees.
In Andijan, Namangan and Fergana regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly blowing at 5-10 m/s. The temperature at night will be 10-15 degrees, during the day 22-27 degrees.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be slightly cloudy with occasional rain. The wind direction will change to a westerly wind blowing at 7-12 m/s, potentially increasing to 13-18 m/s in some areas. The temperature at night and during the day will be 10-15 degrees.