Сирдарёда давлат ҳисобидан ҳимоя қилиши керак бўлган адвокат пора билан ушланди
Гумонланувчини қулай шароитга ўтказиб бериш ва суд жараёнини унинг фойдасига ҳал қилиш эвазига пул талаб қилган.
'Сирдарёда давлат ҳисобидан ҳимоя қилиши керак бўлган адвокат пора билан ушланди'ning rasmi
Сирдарё туманидаги адвокатлик бюроси адвокати тергов остидаги шахсни Ховосдаги 8-сон тергов ҳибсхонасидан туман ИИБ вақтинча сақлаш ҳибсхонасига ўтказиш, шунингдек, кейинчалик судда ишни унинг фойдасига ҳал қилиб бериш учун 5500 доллар талаб қилгани айтилмоқда.
Давлат хавфсизлик хизмати ва прокуратура томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида у 4500 доллар ва 6 миллион сўм олаётганда қўлга олинган.
Маълумотларга кўра, ушбу адвокат гумонланувчининг манфаатларини давлат ҳисобидан ҳимоя қилиш учун жалб қилинган эди.
Ҳозирда унга нисбатан Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми “в” банди ва 28, 211-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов давом этмоқда.

It is alleged that a lawyer from a law office in the Syrdarya district demanded $5,500 to transfer a person under investigation from the Khovos No. 8 pre-trial detention center to the district temporary detention center, and subsequently to have the case resolved in his favor in court.
During an urgent operation conducted by the State Security Service and the Prosecutor's Office, he was caught while receiving $4,500 and 6 million soums.
According to information, this lawyer was hired to protect the suspect's interests at state expense.
Currently, a criminal case has been initiated against him under Part 3, subsection "v" of Article 168, and Articles 28 and Part 1 of Article 211 of the Criminal Code, and the investigation is ongoing.