Наманганда тўй кортежида қоида бузган 50 ҳайдовчи жаримага тортилди
Тўй кортежида дрифт қилган ва йўл қоидаларини қўпол бузган 50 нафар ҳайдовчига нисбатан маъмурий чоралар кўрилди.
'Наманганда тўй кортежида қоида бузган 50 ҳайдовчи жаримага тортилди'ning rasmi
Наманганда тўй кортежида иштирок этиб, хавфли манёврлар қилган 50 нафар ҳайдовчи аниқланди.
ИИВ маълумотига кўра, уларнинг айримлари дрифт ҳаракатлари қилган, йўлнинг қарама-қарши йўналишига чиққан ва транспорт ҳамда пиёдалар хавфсизлигига таҳдид солган.
Бу ҳолатларнинг кўпи видеога олиниб, ижтимоий тармоқларга жойланган.
Суд қарорига мувофиқ, 25 нафар ҳайдовчи бир йилга ҳайдовчилик ҳуқуқидан маҳрум қилинуви БҲМнинг 25 баравари миқдорида жаримага тортилди. Қолган 25 кишига эса БҲМнинг 5 баравари — 2 млн 60 минг сўм жарима тайинланган.
Маълумот ўрнида, Андижонда ҳам тўй кортежлари билан боғлиқ қўпол қоидабузарликлар учун ҳайдовчиларга нисбатан чора кўрилган эди.

In Namangan, 50 drivers were fined for violating rules at wedding corteges.
Administrative measures were taken against 50 drivers who drifted at the wedding cortege and grossly violated traffic rules.
Image of 'In Namangan, 50 drivers were fined for violating rules at wedding corteges.'
50 drivers who participated in a wedding cortege in Namangan and performed dangerous maneuvers were identified.
According to the IIB, some of them performed drifting maneuvers, entered the oncoming traffic lane, and threatened the safety of vehicles and pedestrians.
Many of these incidents were recorded on video and posted on social networks.
According to the court ruling, 25 drivers were deprived of their driving license for one year and fined 25 times the BHM. The remaining 25 people were fined 5 times the BHM — 2 million 60 thousand soums.
For reference, measures had also been taken against drivers in Andijan for gross violations related to wedding corteges.