Тўқаев Мирзиёевга миннатдорлик билдирди
Қозоғистон президенти Ўзбекистон раҳбарига кўрсатилган илиқ меҳмондўстлик учун миннатдорлик мактуби йўллади.
'Тўқаев Мирзиёевга миннатдорлик билдирди'ning rasmi
Оқўрда матбуот хизмати хабарига кўра, Тўқаев 14–16 ноябрь кунлари амалга оширган давлат ташрифи давомида ўзига ва Қозоғистон делегациясига кўрсатилган юксак эътибор учун Президент Мирзиёевга самимий миннатдорлик билдирган.
Мактубда ташрифнинг тарихий аҳамияти қайд этилиб, у икки давлат ўртасидаги стратегик шериклик ва иттифоқдошлик муносабатларини янги босқичга кўтаргани таъкидланган.
Қозоғистон Президенти, шунингдек, Тошкентда бўлиб ўтган Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг VII Маслаҳат учрашуви юқори даражада ташкил этилганини алоҳида эътироф этган. Унинг таъкидлашича, мазмунли муҳокамалар, муҳим қарор ва ҳужжатлар, шунингдек Озарбайжоннинг тўла ҳуқуқли иштирокчи сифатида қўшилиши форумга стратегик аҳамият берди.
Маълумот учун, Тўқаев 14 ноябрь куни Тошкентга ташриф буюриб, уни аэропортда Президент Мирзиёевнинг ўзи кутиб олган эди.

Toqayev expressed gratitude to Mirziyoyev.
The President of Kazakhstan sent a letter of gratitude to the leader of Uzbekistan for the warm hospitality shown.
Image of 'Toqayev expressed gratitude to Mirziyoyev.'
According to the press service of Akorda, Tokayev expressed sincere gratitude to President Mirziyoyev for the high-level attention shown to him and the Kazakh delegation during the state visit carried out on November 14–16.
The letter noted the historical significance of the visit, emphasizing that it elevated the strategic partnership and allied relations between the two states to a new level.
The President of Kazakhstan also specifically acknowledged the high-level organization of the VII Meeting of the Heads of State of Central Asia held in Tashkent. He emphasized that the substantive discussions, important decisions and documents, as well as Azerbaijan's accession as a full participant, gave the forum strategic importance.
For reference, Tokayev paid a visit to Tashkent on November 14, where he was personally greeted at the airport by President Mirziyoyev.