Бугун, 13 декабрь куни соат тахминан 16:30 ларда Тошкент вилояти Янгийўл тумани ҳудудидан ўтувчи М-34 “Тошкент–Душанбе” автомобиль йўлининг 10 км да йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди, дея хабар бермоқда Тошкент вилояти йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси.
Маълум бўлишича, 1984 йилда туғилган ҳайдовчи “Янгийўл–Тошкент” йўналишида “XCMG” русумли юк автомобилни бошқариб кетаётган вақтида, ўзи билан бир йўналишда ҳаракатланиб келаётган 1980 йилда туғилган ҳайдовчи бошқарувидаги “Isuzu” русумли автобуснинг орқа ён қисмига урилиб кетган.
Йўл-транспорт ҳодисаси натижасида автобусда бўлган 2 нафар йўловчига туман тиббиёт бирлашмасида тиббий ёрдам кўрсатилган. Ҳозирда уларнинг аҳволи яхши.
Мазкур ҳолат юзасидан Янгийўл тумани ИИБ томонидан терговга қадар суриштирув ишлари олиб борилмоқда, дейилади хабарда.

In Yangiyul, a bus collided with a YTH and overturned.
Today, around 16:30, a road traffic accident occurred at the 10 km mark of the M-34 "Tashkent-Dushanbe" highway passing through the Yangiyul district of the Tashkent region, reports the Tashkent Regional Road Traffic Safety Department.
According to available information, a driver born in 1984, while driving a "XCMG" brand truck in the "Yangiyul-Tashkent" direction, collided with the rear side of an "Isuzu" brand bus driven by a driver born in 1980, which was moving in the same direction.
As a result of the road traffic accident, medical assistance was provided to 2 passengers who were on the bus at the district medical association. Their condition is currently good.
It is reported that pre-investigation procedures are being carried out by the Yangiyul District DIA regarding this incident.