Тоқаев: Мирзиёев ҳам залда шуғулланади, раҳбарлар спортни эътибордан четда қолдирмайди
Қозоғистон Президенти Қосим-Жомарт Тоқаев давлат раҳбарлари орасида жисмоний фаоллик ва соғлом турмуш тарзига эътибор юқори эканини айтди.
'Тоқаев: Мирзиёев ҳам залда шуғулланади, раҳбарлар спортни эътибордан четда қолдирмайди'ning rasmi
Унинг сўзларига кўра, кўпчилик етакчилар мунтазам спорт билан шуғулланади ва саломатлигига жиддий эътибор қаратади.
“Путин дзюдо билан шуғулланади, Алиев машқ қилади, Жапаров футбол ўйнайди. Мирзиёев яхши спорт формасида, у ҳам залда шуғулланади. Пашинян велосипедчи, Лукашенко хоккей ўйнайди, Раҳмон ҳам соғлиғидан шикоят қилмайди”, — деди Тоқаев.
Унинг фикрича, бу ҳолат раҳбарлар орасида шахсий интизом ва соғлом турмуш тарзининг муҳимлигини кўрсатади.

Tokayev: Mirziyoyev also engages in wrestling, leaders do not leave sports unattended.
Kazakhstan President Kassym-Jomart Tokayev said that among state leaders, attention to physical activity and a healthy lifestyle is high.
Image of 'Tokayev: Mirziyoyev also engages in wrestling, leaders do not leave sports unattended.'
According to his words, most leaders regularly engage in sports and pay serious attention to their health.
"Putin practices judo, Aliyev exercises, Japarov plays football. Mirziyoyev is in good athletic shape, he also works out in the gym. Pashinyan is a cyclist, Lukashenko plays hockey, Rahmon also does not complain about his health," said Tokayev.
In his opinion, this situation demonstrates the importance of personal discipline and a healthy lifestyle among leaders.