Тошкент шаҳар солиқ бошқармаси раҳбари ишдан олинди
Президент Шавкат Мирзиёев раислигида ўтказилган йиғилишда Тошкент шаҳар солиқ бошқармаси бошлиғи Юнусжон Насимджанов ҳамда Шайхонтоҳур тумани солиқ инспекцияси бошлиғи Хожиакбар Мулладжановни лавозимидан озод этиш бўйича топшириқ берилди.
Йиғилишда Солиқ қўмитаси раиси Фаррух Пўлатовга мазкур раҳбарларнинг фаолиятини чуқур ўрганиш, қонун устуворлигини таъминлаш юзасидан тегишли чоралар кўриш вазифаси қўйилди.
Шунингдек, қўмита раиси ва Солиқ қўмитасига яқинда тайинланган комплаенс бўйича ўринбосар Алишер Солиевга тизимда коррупцияга муросасиз муҳитни шакллантириш, Тошкент шаҳри солиқ органлари раҳбарларининг лавозимга лойиқлигини қайта кўриб чиқиш ҳамда улар ўрнини ватанпарвар, ташаббускор ва янгича фикрлайдиган ёш кадрлар билан тўлдириш вазифалари юклатилди.

The head of the Tashkent city tax administration was dismissed.
At a meeting held under the leadership of President Shavkat Mirziyoyev, an order was given to dismiss Yunusjon Nasimjanov, head of the Tashkent City Tax Administration, and Khojiakbar Mulladjanov, head of the Shaykhontohur District Tax Inspection.
At the meeting, Farrukh Pulatov, Chairman of the Tax Committee, was tasked with thoroughly studying the activities of these officials and taking appropriate measures to ensure the rule of law.
Furthermore, the Chairman of the Committee and Alisher Soliev, the recently appointed Deputy for Compliance at the Tax Committee, were assigned the tasks of forming an environment of zero tolerance for corruption within the system, reviewing the suitability of the heads of Tashkent city tax authorities for their positions, and filling their vacancies with patriotic, proactive, and innovative young personnel.