Ўзбекистоннинг қатор тоғли ҳудудларида қор кўчиш хавфи эълон қилинди
“Ўзгидромет” маълум қилишича, 31 январь ҳамда 1–3 февраль кунлари кутилаётган ёғингарчилик ва ҳаво ҳароратининг ўзгариши сабаб республика тоғли ҳудудларида қор кўчиш хавфи мавжуд.
'Ўзбекистоннинг қатор тоғли ҳудудларида қор кўчиш хавфи эълон қилинди'ning rasmi
Хусусан, Қашқадарё (Деҳқонобод, Китоб, Қамаши, Шаҳрисабз), Сурхондарё (Бойсун, Қумқўрғон, Сариосиё, Узун), Самарқанд (Нуробод, Қўшработ, Самарқанд, Ургут), Жиззах (Бахмал, Зомин), Тошкент вилоятининг Бўстонлиқ, Паркент ва Оҳангарон туманлари (Чотқол тизмаси), шунингдек Наманган вилояти Поп тумани хавфли ҳудудлар сифатида қайд этилган.
Тоғли ҳудудларда яшовчи фуқаролар, дам олувчилар ҳамда ушбу ҳудудларда ҳаракатланувчи ҳайдовчилардан эҳтиёткорлик чораларини кўриш сўралди.

A risk of avalanches has been declared in a number of mountainous areas of Uzbekistan.
According to "Uzhydromet", due to expected precipitation and changes in air temperature on January 31 and February 1-3, there is a risk of avalanches in the mountainous areas of the republic.
Image of 'A risk of avalanches has been declared in a number of mountainous areas of Uzbekistan.'
In particular, Kashkadarya (Dehqonobod, Kitob, Kamashi, Shahrisabz), Surkhandarya (Boysun, Kumqo'rg'on, Sariosiyo, Uzun), Samarkand (Nurobod, Qo'shrabot, Samarkand, Urgut), Jizzakh (Baxmal, Zomin), the Bo'stonliq, Parkent, and Ohangaron districts of Tashkent region (Chatkal range), as well as Pop district of Namangan region have been noted as dangerous areas.
Citizens living in mountainous areas, vacationers, and drivers moving in these areas were asked to take precautionary measures.