Қарши ва Бухорода бозор раҳбарлари ушланди
ДХХ тезкор тадбирларида савдо нуқталарини ноқонуний сотган бозор масъулларига нисбатан жиноят иши қўзғатилди.
'Қарши ва Бухорода бозор раҳбарлари ушланди'ning rasmi
Давлат хавфсизлик хизмати маълум қилишича, Қарши шаҳридаги деҳқон бозори раиси ва назоратчиси 110 кв.мли дўконни расмийлаштириб бериш эвазига фуқародан 80 минг доллар талаб қилиб, 30 минг доллар олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Шунингдек, Бухорода улгуржи қишлоқ хўжалиги бозори раҳбари ва иш юритувчиси 120 кв.м ер майдони ажратиб бериш учун 11 минг доллар олган пайтда тўхтатилган.
Ҳар икки ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг тегишли моддалари билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

According to the State Security Service, the chairman and inspector of the peasant market in Karshi city were caught red-handed while demanding 80 thousand dollars from a citizen in exchange for officially registering a 110 sq.m. shop, and receiving 30 thousand dollars.
Similarly, in Bukhara, the head and an executive of the Ulgurji agricultural market were detained while receiving 11 thousand dollars for allocating a 120 sq.m. land plot.
Criminal cases have been initiated under the relevant articles of the Criminal Code regarding both incidents, and investigative actions are being carried out.