Toshkentda uyida ko‘knori yetishtirgan fuqaro ushlandi
Mazkur holat yuzasidan daliliy ashyolar belgilangan tartibda ekspertizaga yuborilgan va hozirda qonuniy chora ko‘rish ishlari olib borilmoqda.
'Toshkentda uyida ko‘knori yetishtirgan fuqaro ushlandi'ning rasmi
Toshkent shahri Olmazor tumanida xonadonlardan birida ko‘knoriga o‘xshash o‘simliklarni noqonuniy ravishda yetishtirgan fuqaro qo‘lga olindi. Holat “Qoradori-2026” tezkor-profilaktik tadbirlari doirasida aniqlangan.
Ichki ishlar vazirligi ma’lumotiga ko‘ra, Toshkent shahar IIBB, Olmazor tumani ichki ishlar organlari, Davlat xavfsizlik xizmati hamda tuman prokuraturasi hamkorligida o‘tkazilgan tezkor tadbir davomida navbatdagi giyohvandlik bilan bog‘liq holat fosh etilgan.
Olmazor tumanidagi xonadonlardan biri ko‘zdan kechirilganda, tomorqa yer maydonida 160 tup, balandligi 20 santimetrdan 1,5 metrgacha bo‘lgan ko‘knoriga o‘xshash o‘simliklar parvarishlab kelinayotgani aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan daliliy ash’yolar belgilangan tartibda ekspertizaga yuborilgan va hozirda qonuniy chora ko‘rish ishlari olib borilmoqda.

A citizen who grew poppy at home in Tashkent was caught.
Regarding this situation, material evidence has been sent for examination in the prescribed manner, and legal measures are currently being taken.
Image of 'A citizen who grew poppy at home in Tashkent was caught.'
In the Almazar district of Tashkent city, a citizen who illegally cultivated poppy-like plants in one of the residences was apprehended. The incident was identified within the framework of the "Koradori-2026" operational-preventive measures.
According to the Ministry of Internal Affairs, during an operational event conducted in cooperation with the Tashkent City Internal Affairs Department, the Almazar district internal affairs bodies, the State Security Service, and the district prosecutor's office, another drug-related situation was uncovered.
When one of the residences in the Almazar district was inspected, it was found that on the garden plot, 160 poppy-like plants ranging in height from 20 centimeters to 1.5 meters were being cultivated.
In connection with this incident, the material evidence has been sent for examination in the prescribed manner, and legal measures are currently being taken.