Elektr ta’minotidagi 1 soatlik uzilishdan so‘ng nosozlik bartaraf etildi.
14 oktyabr kuni yomg‘irli ob-havo sharoitida Toshkent shahrida yuqori kuchlanishli elektr qurilmasida avariya sodir bo‘ldi. Bu haqda "Toshkent shahar elektr tarmoqlari" matbuot xizmati ma’lum qildi.
Xabarga ko‘ra, soat 16:06 da noqulay ob-havo, yomg‘ir yog‘ishi, daraxt shoxlarining sinishi oqibatida 45 va 46-ustun (opora) oralig‘idagi 110 kVt. yuqori kuchlanishli havo elektr uzatish tarmog‘ida qisqa tutashuv bo‘lgan. Shu sababli elektr ta’minotida qisqa muddatda uzilish yuz bergan.
Avariya kuzatilgan qurilma "Lafarga" va "Salarskaya" (o‘z navbatida, Mirzo Ulug‘bek, qisman Yashnobod va Mirobod tumanlari hududlarini elektr energiyasi bilan ta’minlaydi) podstansiyalaridan chiquvchi Vodil-1 tarmog‘idan ta’minlanadi, deyiladi xabarda.
Korxonaning yuqori kuchlanishli tarmoqlarni ekspluatatsiya qilish xizmati nosozlikni soat 17:05 da to‘liq bartaraf etgan, shundan so‘ng elektr energiyasi qayta tiklangan.

On October 14th, under rainy weather conditions, an accident occurred at a high-voltage electric device in Tashkent city. The press service of "Tashkent City Power Networks" reported this.
According to the report, at 16:06 due to unfavorable weather, rain, and breaking of tree branches, a short circuit occurred in the 110 kW high-voltage aerial power transmission line between poles 45 and 46. As a result, there was a brief disruption in the power supply.
The damaged device, which observed the accident, is supplied by the Vodil-1 network, originating from the "Lafarge" and "Salarskaya" substations (in turn, providing power to the territories of Mirzo Ulugbek, partially Yashnobod and Mirabad districts), the report states.
The company's high-voltage lines operation service fully eliminated the malfunction by 17:05, after which the electricity was restored.