Toshkentda yuk mashina bilan to‘qnashgan Isuzu haydovchisi voqea joyida vafot etdi
Joriy yilning 26 noyabr kuni soat 20:30 larda Yangihayot tumani 4R21  ko‘chasi Qozog‘iston gilamlari do‘koni qarshisidagi qayrilib olish joyida haydovchi 1982 yilda tug‘ilgan, Q. A. boshqaruvidagi yuk transport vositasi va 1987 yilda tug‘ilgan, I.Q boshqaruvidagi Isuzu rusumli  transport vositalari to‘qnashishi oqibatida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘lgan. Bu haqda Toshkent shahar IIBB YHXB Axborot xizmati xabar qildi.
YTH natijasida Isuzu yuk transport vositasining haydovchisi voqea joyida vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB Tergov boshqarmasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

In Tashkent, the driver of an Isuzu, who collided with a truck, died at the scene.
On November 26 of the current year, at around 20:30, at Yangihayot district 4R21 street, near the Kazakh carpet store turning point, a road traffic accident occurred as a result of the collision between a freight vehicle driven by Q.A., born in 1982, and an Isuzu model vehicle driven by I.Q., born in 1987. The Information Service of the Traffic Safety Department of Tashkent City Police Department reported this.
As a result of the traffic accident, the driver of the Isuzu freight vehicle died at the scene.
An investigation has been initiated by the Investigation Department of Tashkent City Police Department under part 2 of article 266 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, and preliminary investigation actions are being carried out.