Toshkentda prokuratura tergovchisi pora bilan qo‘lga tushgani aytilmoqda
Toshkent shahar Olmazor tuman prokuraturasi katta tergovchisi S. ga nisbatan tezkor-qidiruv tadbiri o‘tkazilganida u kelishilgan 30.000 AQSH dollaridan 20.000 AQSH dollarini olayotgan paytda ashyoviy dalillar bilan qo‘lga olingan. Bu haqda jamoatchilik faoli Rasuo Kusherbayev xabar qoldirdi.
Ma’lum bo‘lishicha, tergovchiga nisbatan JKning 210-moddasi 3-qismi "a" bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, qamoqqa olish tarzidagi ehtiyot chorasi qo‘llanilgan.
Qayd etilishicha, bu oxirgi olti oyda Toshkent shahrida prokuratura xodimlarining korrupsiya  bilan bog‘liq jamoatchilikka ma’lum to‘rtinchi holat.

It is reported that a prosecutor investigator has been caught with a bribe in Tashkent.
During a rapid-search operation against the senior investigator of the Olmazor district prosecutor's office in Tashkent city, S., he was caught red-handed receiving $20,000 out of the agreed $30,000 US dollars. This information was reported by the public activist Rasuo Kusherbaev.
It has been revealed that a criminal case has been initiated against the investigator according to part 3 of article 210 "a" of the Criminal Code, and a preventive measure in the form of detention has been applied.
It is noted that this is the fourth publicized case of corruption involving prosecutorial officials in Tashkent city over the last six months.