Hozircha jiddiy talafotlar yoki qurbonlar borligi haqida ma’lumot yo‘q.
Bugun, 14-aprel kuni ertalab Myanma markazidagi Meytxila shahri yaqinida 5,5 magnitudali zilzila sodir bo‘ldi. Bu haqda “abc news” ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, bu zilzila 28-martda Myanma markazida yuz bergan kuchli — 7,7 magnitudali zilziladan keyingi eng kuchli yer silkinishlardan biri bo‘lgan.
Myanma meteorologiya xizmatiga ko‘ra, bugun sodir bo‘lgan zilzilaning chuqurligi 20 km, AQSH Geologik xizmati esa uni 7,7 km deb baholamoqda.
Hozircha jiddiy talafotlar yoki qurbonlar haqida ma’lumot yo‘q. Avvalgi zilzila oqibatida 3649 kishi halok bo‘lib, 5018 kishi jarohat olgan edi.

New 5.5 magnitude earthquake in Myanmar
On the morning of April 14th, a 5.5 magnitude earthquake struck near the city of Meithilä in central Myanmar. This was reported by abc news.
It is noted that this earthquake was one of the strongest after the strong 7.7 magnitude earthquake that occurred in central Myanmar on March 28.
According to the Myanmar Meteorological Service, the depth of the earthquake that occurred today is estimated at 20 km, while the US Geological Survey estimates it at 7.7 km.
There are currently no reports of serious casualties or fatalities. As a result of the previous earthquake, 3,649 people died and 5,018 were injured.