Yangi qonun loyihasi Rossiyani moliyaviy va sanoat jihatdan nishonga oladi.
AQSH Kongressining Vakillar palatasi a’zolari — demokrat Gregori Miks va sobiq spiker Steni Xoyer tomonidan Rossiyaga qarshi sanksiyalarni kuchaytirish hamda Ukrainani qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan yangi qonun loyihasi taqdim etildi. Bu haqda zamon.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, qonun loyihasi Rossiyaga moliya, neft, tog‘-kon sanoati va rasmiy shaxslarga nisbatan keskin sanksiyalar qo‘llashni nazarda tutadi. Shu bilan birga, eksport nazorati kuchaytirilishi, Ukrainaga xavfsizlik va qayta qurish uchun resurslar ajratilishi belgilangan.
Gregori Miksning ta’kidlashicha, Qo‘shma Shtatlar Ukraina urushni adolatli va maqbul muzokaralar yo‘li bilan yakunlash imkoniyatiga ega bo‘lishini ta’minlashi kerak.

Members of the US House of Representatives — Democrat Gregory Meeks and former Speaker Steny Hoyer introduced a new bill aimed at strengthening sanctions against Russia and supporting Ukraine. This was reported by zamon.uz.
According to the information, the bill envisages imposing severe sanctions on Russia, including finance, oil, mining industries, and official persons. At the same time, it is planned to strengthen export control and allocate resources for the security and reconstruction of Ukraine.
As Gregory Meeks emphasized, the United States must ensure that Ukraine has the opportunity to end the war through fair and reasonable negotiations.