Toshkent—Andijon pulli yo‘lini qurishga tender o‘tkazish uchun arizalar qabuli bir oyga uzaytirildi
'Toshkent—Andijon pulli yo‘lini qurishga tender o‘tkazish uchun arizalar qabuli bir oyga uzaytirildi'ning rasmi
Transport vazirligi matbuot xizmati Toshkent—Andijon pulli avtomobil yo‘li bo‘yicha tender o‘tkazish uchun ariza topshirish muddati bir oyga uzaytirilganini e’lon qildi.
Ma’lum qilinishicha, ushbu yo‘nalishdagi pulli avtomobil yo‘lini qurish loyihasining malaka takliflarini (RFQ) topshirish 2025 yil 21 mayga qadar uzaytirildi. Shu bilan birga, tushuntirish so‘rovlarini (Clarification Requests) taqdim qilish muddati 2025 yil 5 may etib belgilandi.
Toshkent—Andijon pulli avtomobil yo‘lini qurish bo‘yicha tender o‘tkazilishi 2025 yil boshlarida e’lon qilingan, dastlabki malakani saralash bosqichi uchun hujjatlarini topshirish 2025 yil 21 aprelga belgilangandi.
Tender ikki bosqichda o‘tkaziladi.
Birinchi bosqichda xususiy kompaniyalar dastlabki malakalashdan o‘tish uchun hujjatlarini topshiradi. Ikkinchi bosqichda dastlabki saralashdan o‘tgan kompaniyalar loyiha bo‘yicha texnik va moliyaviy takliflarini taqdim etadi. Tenderda g‘olib bo‘lgan ishtirokchi bilan uzoq muddatli DXSH bitimi imzolanadi.

The Ministry of Transportation's press service announced that the deadline for submitting applications for the tender for the Tashkent—Andijan toll road has been announced.
It is reported that the deadline for submitting qualification proposals (RFQ) for the construction project of the toll road on this route has been extended until May 21, 2025. At the same time, the deadline for submission of clarification requests has been set to May 5, 2025.
The tender for the construction of the Tashkent—Andijan toll road was announced in early 2025, and the deadline for submitting documents for the initial qualification stage was set for April 21, 2025.
The tender will be held in two stages.
In the first stage, private companies submit their documents to pass the initial qualification. In the second stage, companies that have passed the preliminary selection present their technical and financial proposals for the project. A long-term PPP agreement will be signed with the winning participant.