Qayd etilishicha, holat 22-may kuni soat 18:30 atrofida sodir bo‘lgan. Tumanning Do‘stlik mahallasida yashovchi 67 yoshli erkak xonadonidagi sizot suvlarini saqlovchi 5 metrlik quduqni tozalash maqsadida tushgan. Biroq unda hosil bo‘lgan zaharli gazdan nafas olishi oqibatida halok bo‘lgan.
Keyinchalik uni qutqarish maqsadida quduqqa tushgan 39 yoshli o‘g‘li va 46 yoshli qo‘shnisi ham gazdan zaharlanib vafot etgan. Ularni qutqarish uchun tushgan yana ikki kishi ham zaharli gazdan nafas olishi oqibatida sog‘ligi yomonlashib, hushini yo‘qotgan.
Sayxunobod tuman FVB xodimlari tomonidan ko‘rsatilgan yordami sababli ota, o‘g‘il va qo‘shnining murdasi hamda zaharli gazdan hushini yo‘qotgan ikki fuqaro quduqdan olib chiqilgan. Ko‘rsatilgan tibbiy yordam tufayli ularning hayoti saqlab qolingan va tuman tibbiyot birlashmasiga joylashtirilgan.

Three people died from gas poisoning in a well in the Saykhunabad district of the Syrdarya region. Hayat Shamsutdinov, the press secretary of the Prosecutor General's Office, informed "Darakchi.uz" about this.
It is noted that the incident occurred on May 22 at around 18:30. A 67-year-old man living in the Dustlik neighborhood of the district went down to clean a 5-meter well in his house. However, he died as a result of inhaling the toxic gas produced in it.
Later, his 39-year-old son and 46-year-old neighbor, who fell into the well to save him, also died from gas poisoning. Two other people who came to rescue them also deteriorated their health and lost consciousness as a result of inhaling toxic gas.
Thanks to the assistance provided by the employees of the Saykhunabad District Department of Emergency Situations, the bodies of a father, son, and a neighbor, as well as two citizens who lost consciousness from the poisonous gas, were extracted from the well. Thanks to the medical assistance provided, their lives were saved and they were placed in the district medical association.