Ijtimoiy tarmoqlarda bir yigit hovuzdagi baliqni qo‘li bilan ushlagani va unga e’tiroz bildirgan ayolni haqorat qilganligi aks etgan video tarqaldi.
IIBBning ma’lum qilishicha, mazkur holat joriy yilning 23 iyun kuni soat 22:00 atrofida Mirzo Ulug‘bek tumanida joylashgan istirohat bog‘larining birida sodir bo‘lgan. Unda 2003 yilda tug‘ilgan M.Sh. hovuzdagi baliqni suvdan chiqargan holda qo‘li bilan ushlab olgan.
Uning bu harakatiga 2000 yilda tug‘ilgan D.A. e’tiroz bildirgan va baliqni suvga qo‘yib yuborishini so‘ragan. Biroq M.Sh. jamoat joyida bo‘la turib, D.A ga uyatli so‘zlar bilan so‘kinib, jamiyatda yurish-turish qoidalarini qasddan buzgan.
Mazkur holat yuzasidan Mirzo Ulug‘bek tumani IIO FMB tomonidan fuqaro M.Sh. ga nisbatan MJtKning 183-moddasi ("Mayda bezorilik") alomatlari bilan ma’muriy bayonnoma rasmiylashtirilgan. Hujjatlar qonuniy chora ko‘rish uchun JIB Mirzo Ulug‘bek tuman sudiga yuborilgan.

A video spread on social networks showing a young man catching a fish in a pond with his hand and insulting a woman who objected to his actions.
According to the Internal Affairs Department, this incident occurred around 22:00 on June 23 of this year in one of the recreation parks located in the Mirzo Ulugbek district. There, a person born in 2003, M.Sh., was caught holding a fish out of the water with his hand.
His action was objected to by D.A., who was born in 2000, asking him to release the fish back into the water. However, while in a public place, M.Sh. cursed at D.A. with shameless words, deliberately violating social behavior rules.
An administrative report under Article 183 ("Minor Hooliganism") of the Administrative Offences Code was officially filed against citizen M.Sh. by the Mirzo Ulugbek district Department of Internal Affairs Organization. The documents have been forwarded to the Mirzo Ulugbek district court for legal action.