Andijonda MIB xodimlari qarzni undirish uchun qiz bola roliga kirdi
Ijtimoiy tarmoqlarda MIB xodimlari 1 yildan buyon voyaga yetmagan farzandi uchun aliment to‘lashdan bosh tortib kelayotgan otadan pulni undirish maqsadida qiz bola rolini o‘ynab, “maxsus uchrashuv” tashkil qilgani haqida xabarlar tarqaldi.
Ma’lum qilinishicha, Shahrixon tumanida yashovchi qidiruvdagi erkak 1 yildan buyon voyaga yetmagan farzandini boqishdan bo‘yin tovlab kelgan. Uning qarzi 31 million so‘mga yetgan.
Qarzni undirish maqsadida MIB xodimlari qiz bola nomidan Telegramda u bilan romantik yozishmalar yozishgan hamda qarzdorni “uchrashuv”ga taklif qilgan. Alimentchi bugun, 1-avgust kuni kafega kelgan vaqtida MIB xodimlari tomonidan qo‘lga olingan.

```htmlAndijan MIA employees played the role of a girl to recover the debt```
Reports have spread on social media that MIB employees have been organizing "special meetings" by playing the role of a girl child for the past year to collect money from a father who has been avoiding paying alimony for his underage child.
According to reports, a man wanted in Shahrikhon district has been evading the responsibility of supporting his underage child for the past year. His debt has reached 31 million soums.
To recover the debt, MIB employees wrote romantic messages to him on Telegram under the name of a girl and invited the debtor to a "meeting." The alimony payer was apprehended by MIB employees today, on August 1, when he arrived at a café.