O'zgidrometning xabar berishicha, 4 oktyabr kuni Toshkentda havo o'zgarib turadi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 10-12, kunduzi 23-25 daraja iliq bo'ladi.
Qoraqalpog'iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o'zgarib turadi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ayrim joylarda shamolning tezligi chang-to'zonlari bilan birga sekundiga 13-18 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 2-7, kunduzi 17-22 daraja iliq bo'ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o'zgarib turadi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ayrim joylarda shamolning tezligi chang-to'zonlari bilan birga sekundiga 13-18 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 5-10, kunduzi 20-25 daraja iliq bo'ladi.
Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo o'zgarib turadi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 8-13, kunduzi 20-25 daraja iliq bo'ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o'zgarib turadi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 8-13, kunduzi 22-27 daraja iliq bo'ladi.
Andijon, Namangan va Farg'ona viloyatlarida havo o'zgarib turadi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 8-13, kunduzi 20-25 daraja iliq bo'ladi.
Respublikamizning tog'li hududlarida havo o'zgarib turadi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 3-8, kunduzi 12-17 daraja iliq bo'ladi.

Today the air temperature will rise a little.
According to Uzhydromet, the weather will be changeable in Tashkent on October 4, no precipitation is expected. An easterly wind will blow at 3-8 meters per second. At night it will be 10-12 degrees warm, during the day 23-25 degrees warm.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be changeable, no precipitation is expected. An easterly wind will blow at 7-12 meters per second. In some places, the wind speed may increase to 13-18 meters per second, accompanied by dust. At night it will be 2-7 degrees warm, during the day 17-22 degrees warm.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be changeable, no precipitation is expected. An easterly wind will blow at 7-12 meters per second. In some places, the wind speed may increase to 13-18 meters per second, accompanied by dust. At night it will be 5-10 degrees warm, during the day 20-25 degrees warm.
In Tashkent, Samarkand, Jizzakh and Syrdarya regions, the weather will be changeable, no precipitation is expected. An easterly wind will blow at 7-12 meters per second. At night it will be 8-13 degrees warm, during the day 20-25 degrees warm.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be changeable, no precipitation is expected. An easterly wind will blow at 7-12 meters per second. At night it will be 8-13 degrees warm, during the day 22-27 degrees warm.
In Andijan, Namangan and Fergana regions, the weather will be changeable, no precipitation is expected. An easterly wind will blow at 5-10 meters per second. At night it will be 8-13 degrees warm, during the day 20-25 degrees warm.
In the mountainous areas of our Republic, the weather will be changeable, no precipitation is expected. An easterly wind will blow at 7-12 meters per second. At night it will be 3-8 degrees warm, during the day 12-17 degrees warm.