27.05.2026 05:03, Jamiyat
Uning so‘zlariga ko‘ra, komissiya sessiyasida ishtirok etayotgan yuqori darajadagi delegatsiya hamda ayollar va bolalar huquqlarini himoya qilishni takomillashtirishga bag‘ishlangan ma’ruza mazkur xalqaro forumga tayyorgarlik ishlari uchun mustahkam asos yaratadi.
Siyosat Bugun 04:13
Qayd etilishicha, suhbat avvalida Feridun Sinirlio‘g‘li O‘zbekistonga yaqinda amalga oshirgan tashrifi hamda Prezident Shavkat Mirziyoyev bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuvini iliq taassurotlar bilan yodga olgan.
Siyosat 02.06.2026 03:56
Avstriya poytaxti Vena shahrida BMTning Jinoyatchilikning oldini olish va jinoiy odil sudlov komissiyasining 35-sessiyasi bo‘lib o‘tmoqda.

22.11.2025 16:27, Culture
The President emphasized in a presentation on the chemical industry that the goal is to produce 4.5 million tons of cotton next year and that it is necessary to strengthen fertilizer supply for this.
Politics 02.12.2025 17:06
In an extraordinary session held in the Jizzakh region, the candidate previously nominated by President Shavkat Mirziyoyev was approved for the position of regional governor.
Politics 02.12.2025 14:41
Here, cooperation has been established with the enterprises "BYD Uzbekistan Factory" and "ADM Jizzakh" for training qualified specialists and placing them in jobs.
Politics 02.12.2025 09:54
The Asian Infrastructure Investment Bank and the Government of Uzbekistan have signed a $500 million agreement aimed at supporting the program of transition to a stable market economy.