“O‘zgidromet” bugun, 20 oktyabr kuni kuzatiladigan ob-havo ma’lumotlarini e’lon qildi.
Unga ko‘ra, Toshkent shahrida havo biroz bulutli, vaqti-vaqti bilan o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 7-9 daraja, kunduzi 21-23 daraja bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 9-14 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja, kunduzi 13-18 daraja bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 6-11 daraja, kunduzi 21-26 daraja bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 6-11 daraja, kunduzi 20-25 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 6-11 daraja, kunduzi 23-28 daraja bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 6-11 daraja, kunduzi 18-23 daraja bo‘ladi.
Respublikaning tog‘li hududlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, baland tog‘li hududlarda qorga aylanishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 3-8 daraja, kunduzi 15-20 daraja bo‘ladi.

“Uzhydromet” announced the weather forecast for today, October 20.
According to it, in Tashkent city, the weather will be slightly cloudy, occasionally variable, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 3-8 m/s. The temperature at night will be 7-9 degrees, during the day 21-23 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 9-14 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees, during the day 13-18 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 6-11 degrees, during the day 21-26 degrees.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh and Samarkand regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 6-11 degrees, during the day 20-25 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 6-11 degrees, during the day 23-28 degrees.
In Andijan, Namangan and Fergana regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. The temperature at night will be 6-11 degrees, during the day 18-23 degrees.
In the mountainous areas of the republic, the weather will be variable, in some places short-term rain is possible, turning into snow in high mountainous areas. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 3-8 degrees, during the day 15-20 degrees.