U "kattalar uchun video"ni cheklovlarsiz tomosha qilishni taklif qilgan.
Jinoiy ishlar bo‘yicha Chilanzor tuman sudida Buxoro viloyati G‘ijduvon tumanida tug‘ilgan 26 yoshli qizga nisbatan jinoiy ishi ko‘rib chiqildi.
Ish hujjatlariga ko‘ra, qiz Toshkentda rieltor bo‘lib ishlagan, biroq daromadi pastligi sababli faoliyat turini o‘zgartirishga qaror qilgan va Telegram'da kattalar uchun pullik kontent bilan guruh tashkil qilgan.
Suddda qiz messenjerda pornografik guruhlarga duch kelganini tan oldi. Guruhda u o‘zi ishtirokidagi pornografik videolarni joylashtirgan va boshqa chatlarda e’lonlar joylashtirib, xohlovchilarga ma’lum bir to‘lov evaziga uning guruhiga qo‘shilishni va "kattalar uchun video"ni chekovlarsiz tomosha qilishni taklif qilgan.
Qizning harakatlari MJtKning 189-moddasi (pornografik mahsulotni tayyorlash, olib kirish, tarqatish, reklama qilish, namoyish etish) bilan kvalifikatsiya qilingan.
Sud qizni aybdor deb topib, unga BHMning 100 baravari - 41,2 mln so‘m miqdorida jarima jazosi tayinlandi.

A criminal case against a 26-year-old girl born in G'ijduvan district, Bukhara region, was considered in the Chilanzar district court.
According to the case documents, the girl worked as a realtor in Tashkent, but due to low income, she decided to change her type of activity and organized a group on Telegram with paid adult content.
In court, the girl admitted that she came across pornographic groups on the messenger. In the group, she posted pornographic videos with her participation and posted advertisements in other chats, offering interested parties to join her group for a certain fee and watch the "adult video" without restrictions.
Her actions were qualified under Article 189 of the Criminal Code (production, import, distribution, advertisement, display of pornographic products).
The court found the girl guilty and sentenced her to a fine of 100 times the BCA - 41.2 million soum.