AQShda immigratsiya qonunlariga qarshi norozilik namoyishi boʻlmoqda
Immigratsiya va bojxona nazorati (ICE) faoliyatiga qarshi norozilik bildirgan namoyishchilar yana bir bor AQShning bir nechta shaharlari ko‘chalarini to‘ldirdi.
Bu haqda The Washington Post (WP) nashri xabar berdi. "ICE – yo‘q!" gazetasi hayqiriqchilardan iqtibos keltiradi.
Gazeta xabariga ko‘ra, 30 yanvar kuni Minneapolis, Vashington, Nyu-York va AQShning boshqa shaharlarida norozilik namoyishlari to‘lqini avj oldi. O‘sha kuni minglab namoyishchilar ish va maktabdan uyda qolishdi va bizneslar vaqtincha yopildi.
Bu namoyishlar federal zobitlar namoyishchilarga qarshi ikki marta xizmat qurollaridan foydalanib, o‘ldirish uchun o‘q uzganlaridan keyin yana sodir bo‘ldi. Bu hodisalar 7 va 24 yanvar kunlari sodir bo‘lgan. Ushbu hodisalarning holatlari tekshirilmogda. Ikkala holatda ham Oq uy namoyishchilarni ayblamogda.

In the USA, a protest against immigration laws is taking place.
Demonstrators protesting the activities of Immigration and Customs Enforcement (ICE) once again filled the streets of several US cities.
The Washington Post (WP) publication reported on this. "ICE – no!" the newspaper quotes the chanters.
According to the newspaper, on January 30, waves of protest demonstrations surged in Minneapolis, Washington, New York, and other US cities. That day, thousands of demonstrators stayed home from work and school, and businesses temporarily closed.
These protests occurred again after federal officers used service weapons twice against demonstrators and fired shots to kill. These incidents occurred on January 7 and 24. The circumstances of these incidents are under investigation. In both cases, the White House is blaming the demonstrators.