Umraniyada yana bir o‘zbekistonlik ayol bo‘laklangan holda o‘ldirilgani aytilmoqda
Turkiya ommaviy axborot vositalarida yozilishicha, Istanbulning Umraniya tumanida yashagan ayollar ishi yuzasidan olib borilayotgan tergov chog'ida yana bir qotillik izlari ochilgan. Gap 23 yanvardan beri bedarak deb ro'yxatga olingan 32 yoshli Sayyora Ergashaliyeva haqida ketmoqda.
Tergovchilar xavfsizlik kameralari yozuvlarini qayta ko'rib chiqqan. Kadrlarda gumonlanuvchilarning xonadondan qora qoplar va oq jomadon olib chiqqanini, uni Shishli tumanidagi chiqindi qutisiga tashlab ketgani aks etgani aytilmoqda. Tergov versiyasiga ko'ra, avval Sayyora Ergashaliyeva, keyin esa Durdona Hakimova o'ldirilgan bo'lishi mumkin.
Mahalliy nashrlar gumonlanuvchilar so'roqda Sayyora Ergashaliyevani pichoqlab o'ldirgani va jasadni bo'laklab, turli chiqindixonalarga tashlaganini tan olganini yozmoqda. Biroq bu ma'lumotlar hozircha rasmiy sud qarorlari bilan tasdiqlanmagan.
Eslatib o'tamiz, 24 yanvar kuni Istanbulning Shishli tumanidagi chiqindi konteyneridan boshsiz ayol jasadi topilgandi. Keyinchalik u O'zbekiston fuqarosi Durdona Hakimova ekani ma'lum qilindi. Ushbu voqea Ankara va Istanbulda norozilik namoyishlariga sabab bo'lgan. Tergov harakatlari davom etmoqda.

It is reported that another Uzbek woman was killed in pieces during Umrah.
According to reports in the Turkish media, another trace of murder has been uncovered during the ongoing investigation into the case of women living in Istanbul's Umraniye district. The report concerns 32-year-old Sayyora Ergasheva, who has been registered as missing since January 23.
Investigators have reviewed security camera footage. It is reported that the footage shows the suspects taking black bags and a white suitcase from the apartment and dumping them in a trash container in the Sisli district. According to the investigation's version, Sayyora Ergasheva may have been killed first, and then Durdona Hakimova.
Local publications write that the suspects have confessed during interrogation to stabbing Sayyora Ergasheva to death, dismembering the body, and dumping the parts in various trash bins. However, this information has not yet been confirmed by official court decisions.
We remind you that on January 24, the headless body of a woman was found in a trash container in Istanbul's Sisli district. It was later revealed that she was Durdona Hakimova, a citizen of Uzbekistan. This incident has caused protest demonstrations in Ankara and Istanbul. The investigation is ongoing.