Namanganda 521 nafar bolaga 200 dollardan hayitlik o‘tkazildi
Namangan viloyatida davlat qaramog‘idagi 521 nafar etim va ota-ona qaramog‘idan mahrum bo‘lgan bolalarning omonat hisobvaraqlariga 200 AQSh dollaridan hayitlik mablag‘lari o‘tkazildi. Bu haqda Ijtimoiy himoya milliy agentligi ma’lum qildi.
Ma’lum qilinishicha, ushbu to‘lovlar Prezidentning Qurbon hayiti munosabati bilan aholini qo‘llab-quvvatlashga oid qarori asosida amalga oshirilmoqda. Hujjatga muvofiq, mamlakat bo‘ylab ehtiyojmand oilalar holidan xabar olish, ijtimoiy himoyaga muhtoj fuqarolarga moddiy va ma’naviy ko‘mak berish choralari kengaytirilgan.
Shuningdek, respublika miqyosida 8 mingdan ortiq etim bolalar hamda ota-onasini yo‘qotgan, shuningdek, xizmat vaqtida halok bo‘lgan harbiy xizmatchilar farzandlariga ham 200 dollardan mablag‘ o‘tkazilishi belgilangan.
Namanganda esa mazkur dastur doirasida 521 nafar bola uchun mablag‘lar tegishli omonat hisobvaraqlariga yo‘naltirilgan.

In Namangan, 521 children were given $200 each as an Eid gift.
In Namangan region, holiday funds of 200 US dollars each have been transferred to the savings accounts of 521 orphans and children deprived of parental care under state guardianship. The National Agency for Social Protection reported this.
According to the report, these payments are being made based on the President's decision on supporting the population in connection with the Kurban Hayit holiday. According to the document, measures to inquire about the situation of needy families across the country and to provide material and moral support to citizens in need of social protection have been expanded.
Also, it has been established that funds of 200 dollars each will be transferred to over 8,000 orphans across the republic, as well as to children who have lost their parents and children of servicemen who died while on duty.
In Namangan, under this program, funds for 521 children have been directed to the corresponding savings accounts.
It is noted that the charity events are being financed from the funds of the “Waqf” charitable public foundation.