Toshkentda bir nechta avtomobilni urib ketgan Cobalt haydovchisi o‘q uzib to‘xtatildi
Toshkent shahrida yo‘l harakati qoidalarini qo‘pol ravishda buzib, boshqa harakat ishtirokchilari hayotiga xavf tug‘dirgan Cobalt rusumli avtomobil haydovchisiga nisbatan tabelli qurol qo‘llanildi. Bu haqda Yo‘l harakati xavfsizligi xizmati Matbuot xizmati xabar qildi.
Ma’lum qilinishicha, kecha, 11 iyun kuni soat 21:34 lar atrofida 1982 yilda tug‘ilgan R.Y. ismli fuqaro o‘z boshqaruvidagi Cobalt avtomobilida Yakkasaroy tumani hududidagi Shota Rustaveli ko‘chasi bo‘ylab harakatlanib, yo‘l harakati qoidalarini qo‘pol ravishda buzgan va boshqa fuqarolar hayotini xavf ostiga qo‘ygan.
Qayd etilishicha, haydovchi ichki ishlar organlari xodimlarining to‘xtash haqidagi qonuniy talablariga bo‘ysunmagan va harakatni davom ettirgan. Shuningdek, u bir nechta transport vositasiga urilgan holda ularga texnik shikast yetkazgan.
Tezkor choralar davomida huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlari boshqa fuqarolarning hayoti va sog‘ligiga zarar yetkazilishining oldini olish maqsadida tabelli quroldan foydalangan. Avval haydovchi ogohlantirilgan, shundan so‘ng avtomobil g‘ildiragiga o‘q uzilgan.

In Tashkent, the driver of a Cobalt that hit several cars was stopped by firing a shot.
Currently, pre-investigation inspection actions are being carried out by the Main Department of Internal Affairs of Tashkent city regarding the situation.
Image of 'In Tashkent, the driver of a Cobalt that hit several cars was stopped by firing a shot.'
In Tashkent, a service weapon was used against the driver of a Cobalt car who grossly violated traffic rules and endangered the lives of other road users. This was reported by the Press Service of the Road Safety Service.
According to the report, yesterday, June 11, at around 21:34, a citizen named R.Y., born in 1982, driving a Cobalt car along Shota Rustaveli Street in the Yakkasaray district, grossly violated traffic rules and endangered the lives of other citizens.
It is noted that the driver did not comply with the lawful demands of internal affairs officers to stop and continued moving. He also collided with several vehicles, causing them technical damage.
During the rapid response measures, law enforcement officers used a service weapon to prevent harm to the life and health of other citizens. The driver was first warned, and then a shot was fired at the car's wheel.