Turkiyada YTH: o‘zbekistonlik kelin va uning oilasi halok bo‘ldi
İstanbul shahrida yuk mashinasi bilan to‘qnashgan yengil avtomobil ishtirokidagi yo‘l-transport hodisasi oqibatida O‘zbekiston fuqarosi, uning turmush o‘rtog‘i va 2 oylik chaqalog‘i halok bo‘ldi.
'Turkiyada YTH: o‘zbekistonlik kelin va uning oilasi halok bo‘ldi'ning rasmi
Turkiyaning Istanbul shahrida sodir bo'lgan yo'l-transport hodisasi oqibatida bir oila a'zolari halok bo'ldi. Bu haqda mahalliy Hürriyet nashri ma'lum qildi.
Ma'lum qilinishicha, fojia 11 iyun kuni ertalab Chekmekoy tumani hududidan o'tuvchi Shimoliy Marmara avtomagistralida yuz bergan. Sabiha Gökçen International Airportdan qaytayotgan 29 yoshli Sodiq Gyunden boshqaruvidagi yengil avtomobil yo'nalishda harakatlanayotgan yuk mashinasiga orqa tomondan urilib ketgan.
Zarbadan so'ng avtomobil yuk mashinasi tagiga kirib ketgan. Oqibatda avtomobil ichida qolib ketgan haydovchi Sodiq Gyunden, uning O'zbekiston fuqarosi bo'lgan 31 yoshli turmush o'rtog'i Aziza Hotamova Gyunden hamda 2 oylik o'g'li Timurxon Gyunden voqea joyida halok bo'lgan.
Qutqaruvchilar yetib kelgach, uchala jasad avtomobildan chiqarib olingan. Mahalliy ommaviy axborot vositalariga ko'ra, oila a'zolari to'rt yil avval turmush qurgan bo'lib, ularning yana 3 yoshli Said ismli farzandi ham bor. U hodisa vaqtida ota-onasi bilan birga bo'lmagan.
Xabarlarda qayd etilishicha, halok bo'lgan 2 oylik Timurxon yaqinda sunnat qilingan bo'lib, oila yaqin kunlarda sunnat to'yini o'tkazishni rejalashtirgan edi.
Shuningdek, Istanbulda 8 iyun kuni sodir bo'lgan yana bir yo'l-transport hodisasida 6 yoshli O'zbekiston fuqarosi ham halok bo'lgani ma'lum qilingandi.

Traffic accident in Turkey: Uzbek bride and her family killed
In Istanbul, a road traffic accident involving a car colliding with a truck resulted in the death of a citizen of Uzbekistan, his spouse, and their 2-month-old infant.
Image of 'Traffic accident in Turkey: Uzbek bride and her family killed'
A family died as a result of a traffic accident in Istanbul, Turkey. Local publication Hürriyet reported this.
According to the report, the tragedy occurred on the morning of June 11 on the Northern Marmara Highway passing through the Çekmeköy district. A car driven by 29-year-old Sad&305;k Günden, returning from Sabiha Gökçen International Airport, collided from behind with a truck traveling in the same direction.
After the impact, the car became lodged under the truck. As a result, the driver Sad&305;k Günden, his 31-year-old wife Aziza Hotamova Günden, a citizen of Uzbekistan, and their 2-month-old son Timurhan Günden, who were trapped inside the car, died at the scene.
When rescuers arrived, the three bodies were removed from the car. According to local media, the family members had been married four years ago, and they also had a 3-year-old son named Said. He was not with his parents at the time of the accident.
Reports noted that the deceased 2-month-old Timurhan had recently been circumcised, and the family had planned to hold a circumcision celebration in the coming days.
It was also reported that a 6-year-old citizen of Uzbekistan died in another traffic accident in Istanbul on June 8.