Farg'onada qarovsiz binoda yong'in chiqib, ikki kishi halok bo'ldi
Xabar asosida hodisa joyiga yetib borgan qutqaruvchilar yong'inni qisqa vaqt ichida o'chirishga muvaffaq bo'lgan.
'Farg'onada qarovsiz binoda yong'in chiqib, ikki kishi halok bo'ldi'ning rasmi
Farg'ona viloyatining Yozyovon tumanida yuz bergan yong'in oqibatida ikki nafar fuqaro halok bo'ldi. Bu haqda viloyat Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi xabar berdi.
Ma'lum qilinishicha, 16 iyun kuni soat 22:16 da “112” tizimi orqali Yozyovon tumanidagi “Soy bo'yi” mahallasi hududida avtomobil yonayotgani haqida xabar kelib tushgan.
Dastlabki ma'lumotlarga ko'ra, yong'in natijasida qarovsiz noturar binoning 60 kvadrat metr qismi hamda Labo, Hyundai va Mercedes-Benz rusumli uchta transport vositasi yonib zararlangan.
Bildirilishicha, hodisa oqibatida ikki nafar fuqaro halok bo'lgan. Yana uch nafar fuqaro turli darajadagi tan jarohatlari bilan shifoxonaga yotqizilgan.
Ayni paytda yong'inning kelib chiqish sabablari hamda yetkazilgan moddiy zarar miqdori aniqlanmoqda. Voqea joyida viloyat Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi rahbariyati, tuman bo'limi mas'ullari va tegishli xizmatlar vakillari tomonidan o'rganish ishlari olib borilmoqda.

In Fergana, a fire broke out in an unattended building, killing two people.
Based on the report, the rescuers who arrived at the scene managed to extinguish the fire in a short time.
Image of 'In Fergana, a fire broke out in an unattended building, killing two people.'
Two citizens died as a result of a fire in the Yozyovon district of the Fergana region. This was reported by the regional Department of Emergency Situations.
According to the information, on June 16 at 22:16, a report came in through the "112" system about a car burning in the area of the "Soy Boyi" neighborhood in Yozyovon district.
Rescuers who arrived at the scene based on the report managed to extinguish the fire in a short time.
According to preliminary data, the fire damaged 60 square meters of an unattended non-residential building and three vehicles of the brands Labo, Hyundai, and Mercedes-Benz.
It is reported that two citizens died as a result of the incident. Another three citizens were hospitalized with various degrees of bodily injuries.
Currently, the causes of the fire and the amount of material damage caused are being determined. Investigation work is being carried out at the scene by the leadership of the regional Department of Emergency Situations, responsible officials of the district department, and representatives of relevant services.