Toshkentda qator avtobus yo‘nalishlari vaqtincha o‘zgartirildi
83 va 199-sonli avtobuslar harakati esa vaqtincha Mirzo Ulug‘bek ko‘chasidagi “Jahon iqtisodiyoti va diplomatiyasi universiteti” bekatigacha qisqartirilgan.
'Toshkentda qator avtobus yo‘nalishlari vaqtincha o‘zgartirildi'ning rasmi
Toshkent shahridagi Mustaqillik ko‘chasida olib borilayotgan ta’mirlash ishlari munosabati bilan bir qator avtobus yo‘nalishlarining harakat tartibi vaqtincha o‘zgartirildi.
Ma’lum qilinishicha, cheklov 2026 yil 1 iyul soat 22:00 dan 12 iyul soat 06:00 gacha amal qiladi. Shu vaqt davomida Mustaqillik ko‘chasining Mirzo Ulug‘bek ko‘chasidan Oqqo‘rg‘on ko‘chasigacha bo‘lgan qismi avtotransport vositalari harakati uchun yopilgan.
Shu munosabat bilan 17, 24 va 60-sonli avtobuslar Mirzo Ulug‘bek, Parkent, Kichik halqa yo‘li, Katta Darxon, Oqqo‘rg‘on va Mustaqillik ko‘chalari orqali harakatlanadi.
Shuningdek, Oqqo‘rg‘on ko‘chasi hamda “Ekskavator zavodi” bekatlariga borish uchun yo‘lovchilarga 17, 24 yoki 60-sonli avtobuslardan foydalanish tavsiya etilgan.
Mas’ullar ta’mirlash ishlari davomida yo‘llarda tirbandliklar yuzaga kelishi mumkinligi, shu bois avtobuslar harakati jadvaldan kechikishi ehtimoli borligini bildirgan. Zaruriyatga qarab yo‘nalishlarga qo‘shimcha o‘zgartirishlar ham kiritilishi mumkin.

Due to renovation works being carried out on Mustaqillik Street in Tashkent city, the movement order of a number of bus routes has been temporarily changed.
According to reports, the restriction will be in effect from 22:00 on July 1, 2026 until 06:00 on July 12. During this time, the section of Mustaqillik Street from Mirzo Ulugbek Street to Okkurgan Street will be closed to motor vehicle traffic.
In this regard, buses No. 17, 24, and 60 will operate via Mirzo Ulugbek, Parkent, Kichik Halqa Yoli, Katta Darkhon, Okkurgan, and Mustaqillik streets.
The movement of buses No. 83 and 199 has been temporarily shortened to the "University of World Economy and Diplomacy" stop on Mirzo Ulugbek Street.
Additionally, passengers are recommended to use buses No. 17, 24, or 60 to reach Okkurgan Street and the "Excavator Plant" stops.
Officials have stated that traffic jams may occur on the roads during the renovation work, and therefore bus schedules may be delayed. Additional changes to the routes may also be made as necessary.