Hindistonda 29 yoshli ayol turmush o‘rtog‘i tomonidan bo‘g‘ib o‘ldirildi. Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, erkak xotinini ortiqcha vazni uchun muntazam haqorat qilib kelgan hamda uning oilasidan sep sifatida pul va tilla talab qilgan. Bu haqda Times of India nashri xabar berdi.
Hodisa mamlakatning Dharvad shahriga qarashli Khanasi qishlog‘ida sodir bo‘lgan. Halok bo‘lgan ayol Priyanka Kamalakar bo‘lib, u 2024 yilda turmush qurgan. Shundan so‘ng er-xotin o‘rtasidagi munosabatlar asta-sekin yomonlasha boshlagan.
Marhumning yaqinlari aytishicha, kuyov va uning oila a’zolari Priyankaga uzoq vaqt davomida ruhiy hamda jismoniy tazyiq o‘tkazib, qo‘shimcha pul va qimmatbaho buyumlar talab qilib kelgan.
Tergov davomida erkak xotinining tashqi ko‘rinishini doimiy ravishda masxara qilgani, uni “juda semiz” deb haqoratlagani hamda farzand ko‘ra olmasligini aytib tahqirlagani aniqlangan. Bu esa oilada muntazam janjallarga sabab bo‘lgan.
Navbatdagi mojarolardan biri vaqtida erkak ayolni bo‘g‘ib o‘ldirgan. Keyin esa qarindoshlari bilan birgalikda jinoyat izlarini yashirishga uringan.
Marhumning oila a’zolari politsiyaga murojaat qilgach, qotillik va sep talab qilish bilan bog‘liq ta’qiblar yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi. Hozirgacha ushbu ish bo‘yicha to‘rt kishi, jumladan, marhumning eri ham hibsga olingan.
Hindistonda kelin tomonidan sep talab qilinishi bilan bog‘liq holatlar tez-tez uchrab turadi. Shu yil may oyida mamlakatda 33 yoshli model va aktrisa turmush qurganidan besh oy o‘tib, o‘z uyida o‘lik holda topilgan edi. Marhumning onasi qotillikka sep mojarosi sabab bo‘lganini bildirgan. Qarshi tomon esa voqeani o‘z joniga qasd qilish sifatida talqin qilgan.

In India, a husband strangled his wife, citing her excess weight and dowry as excuses.
A 29-year-old woman was strangled by her husband in India. According to investigative data, the man regularly insulted his wife for her excess weight and demanded money and gold from her family as dowry. This was reported by Times of India.
The incident occurred in the village of Khanasi, part of the city of Dharwad in the country. The deceased woman was Priyanka Kamalakar, who got married in 2024. Thereafter, the relationship between the spouses gradually began to deteriorate.
Relatives of the deceased say that the husband and his family members subjected Priyanka to prolonged psychological and physical pressure, demanding additional money and valuables.
During the investigation, it was established that the man constantly mocked his wife's appearance, insulting her as "too fat," and humiliated her by saying she could not bear children. This led to regular quarrels in the family.
During one of the subsequent conflicts, the man strangled the woman. Then, together with his relatives, he tried to cover up the traces of the crime.
After the deceased's family members contacted the police, a criminal case was opened regarding the murder and harassment related to dowry demands. So far, four people, including the deceased's husband, have been detained in this case.
In India, cases involving dowry demands from the bride's side are common. In May of this year, a 33-year-old model and actress was found dead in her home five months after getting married. The deceased's mother stated that a dowry dispute led to the murder. The opposing side interpreted the incident as a suicide.