Hindistonning Mumbay shahrida tinimsiz yog‘ayotgan kuchli yomg‘ir oqibatida bir nechta turarjoy binosi qulab tushdi. Hodisa oqibatida kamida 6 kishi, jumladan, 5 nafar bola halok bo‘ldi. Bu haqda Reuters agentligi xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, fojia shaharning sharqiy qismida joylashgan Mankhurd tumanida sodir bo‘lgan. Xarobalar mavzesidagi ikki va uch qavatli bir nechta turarjoy binosi vayron bo‘lgan. Qurbonlar orasida bir nafar ayol ham bor.
Kuchli yog‘ingarchilik Mumbay transport tizimiga ham jiddiy ta’sir ko‘rsatdi. Mumbay – Pune tezyurar avtomagistralida ko‘chki yuz bergani sabab yo‘l vaqtincha yopildi. Ayrim aviaqatnovlar va poyezdlar ham bekor qilindi.
Shuningdek, shaharda kuchli yomg‘ir va suv toshqinlari tufayli maktab hamda kollejlar faoliyati vaqtincha to‘xtatildi. Ko‘chalarni suv bosgani, daraxtlar qulagani haqida ham xabarlar tarqaldi.
Meteorologlar ma’lumotiga ko‘ra, so‘nggi bir sutkada Mumbayning ayrim hududlarida 161 millimetrgacha yog‘ingarchilik kuzatilgan. Hindiston Meteorologiya xizmati esa mamlakatning qator hududlarida kuchli yomg‘irlar yana bir necha kun davom etishi mumkinligidan ogohlantirgan.

Heavy rain caused a tragedy in Mumbai: at least 6 people died
At least six people, including five children, were killed after several residential buildings collapsed in the Indian city of Mumbai due to incessant heavy rain. This was reported by the Reuters news agency.
According to reports, the tragedy occurred in the Mankhurd district in the eastern part of the city. Several two- and three-story residential buildings in the rubble area were destroyed. Among the victims there is also one woman.
The heavy rainfall also severely affected Mumbai's transport system. The Mumbai – Pune expressway was temporarily closed due to a landslide. Some flights and trains were also cancelled.
Additionally, schools and colleges in the city were temporarily closed due to heavy rain and flooding. Reports also spread about streets being flooded and trees falling.
According to meteorologists, up to 161 millimeters of rainfall was recorded in some parts of Mumbai in the last 24 hours. The Indian Meteorological Service has warned that heavy rains may continue for several more days in several regions of the country.